آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203105
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 10:52
تعداد بازدید : 1396

مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد:

مهلت ثبت نام کانال های تلگرامی تمدید نمی شود

مدیران کانال های تلگرامی که تاکنون موفق به ثبت کانال تلگرامی خود نشده اند، تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری فرصت دارند تا نسبت به این امر اقدام کنند.

فناوران- مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مسوولیت احراز هویت کانال های تلگرامی را برعهده دارد اعلام کرد، 15 اسفندماه آخرین مهلت ثبت نام در سامانه ساماندهی برای احراز هویت کانال های تلگرامی است.
البته مشخص نیست منظور از آخرین مهلت دقیقا چیست. چون در طول زمان مرتب کانال های تلگرامی ایجاد شده و تعداد اعضایشان به بیش از 5هزار نفر می رسد و قاعدتا اگر احراز هویت کانال ها الزامی است، امکان ثبت نام در سامانه باید در طول زمان ادامه یابد.
از سوی دیگر وزیر ارتباطات چندی پیش اعلام کرد هیچ تنبیهی از سوی دولت برای کانال هایی که در این سامانه احراز هویت نشوند، در نظر گرفته نشده است. با این حال ممکن است تسهیلات و امکاناتی برای کانال های احراز هویت شده در نظر گرفته شود. 
براساس اعلام رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تاکنون 4700 کانال تلگرامی در این سامانه احراز هویت شده اند.
سیدمرتضی موسویان گفت: بیش از ١١ هزار کانال تلگرامی و شبکه های اجتماعی با بیش از پنج هزار عضو در کشور وجود دارد. اما تنها کانال ها و گروه های ثبت شده اجازه تبلیغات دارند که تاکنون چهار هزار و ٧٠٠ کانال از این تعداد در کشور ثبت شده است.
موسویان یادآور شد: کانال ها و شبکه های اجتماعی ثبت شده می توانند با درخواست از وزارتخانه مجوز تاسیس واحد فرهنگی دیجیتال بگیرند و از معافیت مالیاتی این شبکه ها و گروه های برخوردار شوند.
وی گفت: علاوه بر این مزایا وزارتخانه خدمات دیگری نظیر تسهیلات کسب و کار و آموزش رایگان نیز به آنها ارایه می کند. 
وی با بیان اینکه سایت ها و وبلاگ ها نیز می توانند پس از انجام فرآیند ثبت قانونی از این مزایا بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: همه این اقدامات با هدف ساماندهی محتوای دیجیتالی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد. 
رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در بین این کانال های ثبت نام شده، کانال های تلگرامی با بیش از نیم میلیون عضو نیز وجود دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :