آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203121
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 11:15
تعداد بازدید : 618

رییس سازمان مالیاتی

نصب صندوق های مکانیزه فروش به زودی قانون می شود

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جمع تولیدکنندگان، برنامه های نظام مالیاتی برای رونق اقتصادی، حمایت از تولید و همچنین خروج از رکود را تشریح کرد.

سازمان امور مالیاتی - سید کامل تقوی نژاد، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جریان برگزاری چهاردهمین جشنواره تولید ملی، افتخار ملی در سالن همایش های صدا و سیما، با بیان اینکه اساس کار دولت یازدهم بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استوار است، گفت: تامین هزینه های کشور از محل درآمدهای مالیاتی از اساسی ترین محورهای اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
وی افزود: در حال حاضر مهم ترین برنامه نظام مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی و افزایش عدالت مالیاتی است و رشد مالیات ها نیز از محل بسط منابع جدید، مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید تامین خواهد شد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه سهم مالیات و عوارض از تولید ناخالص داخلی کشور معادل 3/7 درصد است، گفت: در برنامه ششم توسعه هدف گذاری کرده ایم که به سهم 11 درصدی مالیات از تولید ناخالص داخلی دست یابیم.
وی در ادامه سخنانش به طرح جامع مالیاتی پرداخت و گفت: این طرح به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در قالب 32 پروژه مهم در حال پیاده سازی است که بر سه فرایند شناسایی، ردگیری جریان اطلاعات اقتصادی، پردازش اطلاعات، تشخیص مالیات و در نهایت وصول مالیات حقه متمرکز شده است.
تقوی نژاد افزود: پس از اجرای کامل طرح جامع مالیاتی در کشور، حداکثر 20درصد پرونده های مالیاتی بر مبنای مدیریت ریسک بررسی و 80درصد مابقی براساس خوداظهاری افراد پذیرفته خواهند شد.
وی گفت: قانون برنامه پنجم توسعه، قانون نظام صنفی و قانون مالیات بر ارزش افزوده، الزاماتی را در ارتباط با نصب صندوق های مکانیزه فروش مطرح کرده اند و لایحه ای نیز در این رابطه تنظیم شده که کلیات آن در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و امیدواریم به زودی به شکل قانون درآید.
تقوی نژاد مشوق های فعالیت پیمانکاری خارجی و معافیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و واحدهای پژوهشی و فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری را از دیگر بخش های ساماندهی شده در حوزه مشوق و معافیت های مالیاتی در اصلاحیه اخیر قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 94 برشمرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :