آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203193
تاریخ انتشار : 4 اسفند 1395 21:24
تعداد بازدید : 1404

پیش بینی سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری در فاوا

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معرفی برگزیدگان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره شهید رجایی گفت: باتوجه به ماهیت و نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیشرفت فناوری و سهم بازار سرمایه و ضرورت جذب آن در بازار داخلی این وزارتخانه توانسته است در حد مطلوبی از سفره برجام توشه برچیند.

وزارت ارتباطات- مهدی محتشمی گفت: در حوزه ارتباطات توانستیم از بازار انحصار ایران خارج شویم و اگر تا دیروز مجبور بودیم با قیمت گزاف و با تعداد محدودی از شرکت ها و کشورها و همچنین شرایط غیرمطلوب و بدون رقابت روبه رو باشیم، امروز برجام همه این انحصارها را از میان برده و هزینه ها را کاهش داده است. 
محتشمی اقتصاد کشور را درون زا و برون نگر دانست و اظهار کرد: بر همین اساس می توانیم بازارهای صادراتی را برای آن دست از محصولات که دارای ارزش افزوده چه در نرم افزار و چه در سخت افزار هستند، به دست بیاوریم. 
وی به قرارداد 2.3 میلیارد یورویی که یک و نیم ماه پیش در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشور روسیه منعقد شد، پرداخت و افزود: بر اساس پیگیری های واعظی دیروز بخشی از این قرارداد اجرایی شد که بر این اساس کلنگ نیروگاه حرارتی بندرعباس با سرمایه گذاری 1.3 میلیارد دلار به زمین زده شد. 
قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل با بیان اینکه ظرف سه سال گذشته در حوزه سازمان های بین المللی و تخصصی توانستیم مسوولیت ها و پست هایی را بگیریم، گفت: تصمیمات حوزه بین الملل برای هر دستگاهی سرنوشت ساز است که توانستیم فعالیت های خوبی را برای تصاحب جایگاه های بین المللی داشته باشیم. 
محتشمی با بیان اینکه آنچه در حوزه بین الملل اتفاق می افتد، نخستین بازخورد آن در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات رخ می دهد، گفت: براساس برنامه ششم توسعه سرمایه گذاری حدود 30 میلیارد دلاری باید تامین شود که بخشی از آن در داخل و بخشی دیگر باید توسط سرمایه گذاری خارجی محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :