آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203204
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 21:52
تعداد بازدید : 1219

زمان تغییر در لایحه مالکیت معنوی برای استارت آپ ها، همین الان است

معاون حقوقی ریاست جمهوری با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کسب و کارهای نوین را می توان با همین قوانین موجود رفع کرد، گفت: هم اکنون لایحه مالکیت فکری در مجلس درحال بررسی است و اگر احساس می شود که در حوزه کسب و کارهای آنلاین لازم است که بحثی به آن اضافه شود، می توان اقدام کرد.

وزارت ارتباطات- مجید انصاری افزود: اگر فعالان بخش سنتی بتوانند از ظرفیت های موجود در کسب و کارهای نوین استفاده کنند، قطعا با آنها همراهی می کنند بنابراین می توان با صاحبان کسب و کارهای سنتی مشورت انجام شود و آنها را با این ظرفیت ها آشنا کرد.
 وی با بیان اینکه اگر قرار باشد که معشیت گروهی تحت تاثیر قرار بگیرد بنابراین مقاومت هایی انجام می شود، افزود: در تشکیل اتحادیه صنفی فضای مجازی اگر به لحاظ حقوقی ارتباط اصناف مجازی و سنتی دقیق دیده نشود، ممکن است جنگ اتحادیه و اصناف رخ دهد. 
انصاری ایجاد یک سند جامع برای حل مشکل میان کسب و کارهای آنلاین و سنتی را با تاخیر مواجه دانست و گفت: بسیاری از این مشکلات با قوانین موجود قابل حل است و از این جهت آنقدر قانون داریم که بتوانیم با مشورت با حقوقدانان راهکاری برای مشکلات مشخص کنیم. 
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طی ماموریتی باید همه قوانینی را که مانع کسب و کار و اشتغال در کشور می شود تا پایان اسفند شناسایی کنیم، گفت: تاکنون هشت موضوع مشخص شده که درباره بیمه، بانک، گمرک و مسایل اینچنینی است که فرصت خوبی است تا با جمع بندی در پیش نویسی که آماده می کنیم، مشکلات مربوط به کسب و کارهای نوین نیز گنجانده شود. 
وی با بیان ارایه لایحه مالکیت فکری به مجلس افزود: این لایحه در دو فصل است که هم اکنون در مجلس در حال بررسی شدن است و لذا اگر اصلاحاتی در حوزه کسب و کارهای مجازی و آنلاین می خواهیم ارایه کنیم، بهترین فرصت است. 
انصاری بر تشکیل جلسه ای با حضور مسوولان قوه قضاییه اعم از رییس قوه، دادستان کل کشور، رییس دیوان محاسبات و غیره تاکید کرد و گفت: در این جلسه موضوعات و مشکلات موجود مطرح و قوه قضاییه در جریان آنها قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :