آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203218
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 23:27
تعداد بازدید : 575

مدیر فروم اینترنت چیزها اعلام کرد:

راه اندازی مرکز نوآوری اینترنت چیزها

مدیر فروم اینترنت چیزها گفت: اگر استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه اینترنت چیزها فعال نشوند، بیشتر فضای بازار چند سال آینده در اختیار شرکت های خارجی قرار می گیرد.


فارس- مهدی روحانی نژاد، مدیر فروم اینترنت چیزها ایران در همایش اینترنت چیزها (IOT) اظهار داشت: چالش های موجود برای تجاری سازی اینترنت چیزها مبنای شکل گیری فروم اینترنت چیزها در ایران بوده است.وی گفت: براساس چالش ها، 5 کارگروه شامل امنیت، محافظت از حریم خصوصی، مالکیت دیتا و زیرساخت های حیاتی، رگولاتوری، فناوری و مشارکت در این فروم تشکیل شده و هدف این کارگروه بیشتر تحریک تقاضا است، زیرا هنوز خیلی از دستگاه ها با موضوع اینترنت چیزها آشنایی ندارند.روحانی نژاد اضافه کرد: اینترنت چیزها مانند حوزه مخابرات استاندارد مشخصی ندارد و نیازمند تدوین استاندارد است.
به گفته روحانی نژاد، پیشنهاد شده دولت به جای ارایه مجوز، حوزه های مجاز برای سرمایه گذاری را مشخص کند. وی هشدار داد: اگر استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در این حوزه فعالیت نکنند، بیشتر فضای بازار در اختیار شرکت های خارجی قرار می گیرد و از بازاری که در چند سال آینده برای اینترنت چیزها در کشور ایجاد می شود، استفاده خوبی نمی کنیم. سرمایه گذاران نیز باید توجه داشته باشند که در تکنولوژی های جدید نخست اوج انتظارات وجود دارد و بعد از آن شاهد یک سیر نزولی خواهیم بود و دیدگاه ها واقع بینانه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :