آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203225
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395 23:37
تعداد بازدید : 1225

تفتیش موبایل مسافران در آمریکا با حکم دادگاه

از زمان روی کار آمدن ترامپ تاکنون جست وجو و بررسی گوشی ها، تبلت ها و رایانه های کاربران در مرزهای آمریکا افزایش یافته و حالا قرار است این کار منوط به حکم دادگاه شود.

فارس- ماموران گارد مرزی آمریکا در فرودگاه ها درخواست بررسی داده های خصوصی مسافران را که روی گوشی یا تبلت آنها ذخیره شده، مطرح می کنند. دولت آمریکا این کار را کاملا قانونی می داند، ولی مردم و برخی نهادهای مدنی این کار را به معنای نقض آزادی های شخصی مصرح در قانون اساسی ایالات متحده می دانند.
سناتور ران ویدن از حزب دموکرات آمریکا با رد نظر دولت به دنبال تصویب قانون جدیدی است که نهادهای دولتی را مجبور به تسلیم حکم دادگاه برای جست وجوی ابزار الکتریکی شخصی مسافران می کند. بر این اساس وادار کردن مسافران به افشای کلمه عبور حساب های کاربری شخصی ایمیل یا شبکه های اجتماعی ممنوع است.
در هفته های اخیر نه تنها مسافران دیگر کشورها با چنین مشکلاتی مواجه شده اند، بلکه برخی شهروندان آمریکایی در زمان بازگشت به این کشور با درخواست های این چنینی برای افشای کلمات عبور یا شماره پین گوشی و ... روبه رو شده اند.ران ویدن می گوید: ماموران کنترل مرزی حق درخواست افشای اطلاعات شخصی مردم را ندارند و برای این کار حتما باید مجوز قانونی داشته باشند. باید منتظر ماند و دید ترامپ در صورت طرح و تصویب چنین قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا و کنگره چه واکنشی از خود نشان می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :