آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203577
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1395 10:20
تعداد بازدید : 666

دعوت از صنف IT برای مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی

دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC JTC1 در ایران) از متخصصان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات برای حضور و مشارکت فعال در تدوین استانداردهای بین المللی دعوت به همکاری کرد.

 فناوران- دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات (کمیته متناظر ISO/IEC JTC1 در ایران) که از شهریورماه سال جاری و با تایید و مجوز سازمان ملی استاندارد ایران، در سازمان نظام صنفی رایانه ای مستقر شده است؛ اکنون برای توسعه فعالیت های خود از تمامی متخصصان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات برای حضور و مشارکت فعال در تدوین استانداردهای بین المللی دعوت به همکاری کرد.
ناصرعلی سعادت، رییس کمیته فنی فناوری اطلاعات گفت: حضور و مشارکت متخصصان این حوزه می تواند نقش ایران را در تدوین استانداردهای بین المللی پررنگ کرده و جایگاه ایران را در عرصه جهانی تثبیت کند.
در همین حال، آزاده داننده، نایب رییس کمیته فنی فناوری اطلاعات نیز درخصوص فعالیت های مهم کمیته از سال 92 تاکنون گفت: این کمیته حسب نیازها و ضرورت هایی مانند آشنایی متخصصین داخلی با مسایل روز فناوری اطلاعات از طریق تعامل با سایر متخصصان در سطح جهان، پلی ارتباطی بین متخصصان داخلی و خارجی در حوزه تدوین استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات  و یک پل ارتباطی بین عرضه و تقاضا در سطح ملی و بین المللی و فعال سازی نهاد ملی استانداردی ایران «سازمان ملی استاندارد ایران» در حوزه تدوین و اشاعه استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات (چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی) شکل گرفته و در حال فعالیت است.
داننده افزود: فعالان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات (تولیدکنندگان، فروشندگان، خریداران، بخش های دولتی و دانشگاهی و غیره) می توانند از طریق مشارکت در این کمیته، در فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی این حوزه مشارکت داشته باشند.علی آذرکار، دبیر کمیته فنی فناوری اطلاعات نیز تلاش برای ارتقای سطح همکاری با دبیرخانه اصلی JTC1 را یکی از اهداف برنامه ریزی شده این دوره هیات رییسه اعلام کرد و گفت: هم اکنون کمیته های فرعی «مهندسی سامانه ها و نرم افزار» (کمیته فرعی 7)، «فنون امنیت اطلاعات» (کمیته فرعی 27) و «مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و حکمرانی فناوری اطلاعات» (کمیته فرعی 40)  فعال بوده و امکان مشارکت و همکاری متخصصان در این حوزه ها میسر است.
آذرکار درباره شرایط عمومی همکاری گفت: علاقه به بررسی و تدوین استانداردها، آشنایی نسبی با فرآیند تدوین استانداردهای بین المللی و حداقل 3 سال سابقه کار در حوزه تخصصی مربوط از شرایط همکاری در تدوین استانداردهای بین المللی است.وی همچنین اضافه کرد: مشارکت اعضا در تدوین استانداردهای بین المللی معمولا به شکل الکترونیکی (از راه دور) بوده و نیازی به حضور فیزیکی نیست. جلسات حضوری برای بررسی موضوعات مهم هر کمیته فرعی با هماهنگی دبیر تشکیل می شود.
متخصصان و علاقه مندان می توانند به منظور مشارکت در این فعالیت ملی، سوابق کاری خود را به آدرس
 jtc1@tehrannsr.org ارسال کرده و مشخص کنند که مایل به همکاری با کدام کمیته فرعی هستند. علاقه مندان می توانند طبق علاقه تخصصی خود در یک یا چند کمیته فرعی مشارکت داشته باشند. 
اطلاعات تکمیلی درخصوص کمیته فنی فناوری اطلاعات در وبگاه http://inso-iitc.ir قابل دسترسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :