آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203683
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 10:13
تعداد بازدید : 1380

اعلام آمادگی بسیج برای عرضه پیام رسان ملی

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه پیام رسان سلام حدود نیم میلیون کاربر دارد، گفت: این پیام رسان قابلیت همزمان تلگرام و اینستاگرام را به صورت یکجا دارد.

تسنیم- سردار عبدالرضا آزادی افزود: بسیج در حال حاضر دارای یک شبکه اینترانت داخلی با نام «شباب» است که به جرات می توان گفت یکی از بزرگ ترین شبکه های اینترانتی کشور با قریب به 50 هزار کاربر از رده های مختلف این سازمان است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین افزود: این شبکه قابلیت های بالایی دارد و علاوه بر یک شبکه اطلاع رسانی، قابلیت هایی دارد تا رده های مختلف بتوانند گزارش عملکرد خود را در آن وارد کنند؛ این شبکه علاوه بر دارا بودن تالار گفت وگو، دارای قابلیت دسترسی به اینترنت است.
آزادی با بیان اینکه بسیج در حال حاضر بیش از هزار سایت فعال در فضای اینترنت دارد، گفت: این تعداد سایت روزانه بالغ بر 4، 5 میلیون نفر بازدید کننده دارند.
وی با بیان اینکه مرکز فضای مجازی بسیج درصدد توسعه اپلیکیشن پیام رسان «سلام» است، گفت: این مرکز به دنبال توسعه ظرفیت های پیام رسان سلام است و اگر پهنای باند بیشتری به آن اختصاص یابد، قادر به حل نیاز مردم و بسیجیان در ارتباط با پیام رسانی در فضای مجازی است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم امکان استفاده از دستاوردهای توسعه داده شده توسط مرکز فضای مجازی بسیج را دارند، گفت: شبکه اینترانت که شبکه ای داخلی به حساب می آید بین رده های بسیج به ویژه پایگاه های مقاومت تعریف شده است اما قریب به هزار سایت که عنوان کردم در فضای مجازی وجود دارد که بخش عمده ای از آنها را مردم به صورت خودجوش اداره می کنند.
وی افزود: بخش عمده ای از این سایت ها مردمی و خودجوش هستند اما طبیعتا از آنها حمایت می کنیم تا طبق چارچوب ها و قواعد فضای مجازی قادر به ادامه فعالیت باشند.
آزادی گفت: پیام رسان سلام از نظر فنی ظرفیت های لازم را دارد تا به عنوان پیام رسانی ملی مطرح شود زیرا قابلیت های تلگرام و اینستاگرام را به صورت یکجا دارد و اگر پهنای باند لازم در اختیار آن قرار گیرد، می تواند در قامت پیام رسان ملی خودش را عرضه کند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین درباره اینکه چه زمانی این پیام رسان رونمایی رسمی می شود، گفت: نمی توانم زمانی را اعلام کنم اما به دنبال افزایش ظرفیت های فنی هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :