آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203690
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 10:18
تعداد بازدید : 570

رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان:

سیستم هوشمند بازرسی نیازمند استقرار صندوق فروشگاهی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در شانزدهمین همایش روز ملی حمایت از مصرف کنندگان که در مرکز همایش صداوسیما برگزار شد، گفت: امسال بدون اینکه نیروی قهری داشته باشیم، در ۱۰ ماهه نخست بیش از ۱۰ درصد در حوزه بازرسی ها افزایش عملکرد داشتیم که منجر به کشف ۲۲ برابری کالای قاچاق در این مدت شدیم.

فناوران- محمود نوابی درباره مقتضیات بازرسی های هوشمندانه در حوزه قاچاق و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: برای دستیابی به سیستم هوشمند بازرسی نیاز داریم زیرساخت های لازم ازجمله تجهیز واحدهای صنفی به صندوق های مکانیزه فروش و ترویج فروشگاه های زنجیره ای را فراهم کنیم.
نوابی با بیان اینکه شعار جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود یک شعار ناهنجار است، اظهار کرد: دیگر نباید از چنین شعاری اثری وجود داشته باشد، چرا که تولیدکنندگان باید از این پس به خدمات پیش، حین و پس از فروش توجه داشته باشند و آن را محدود به خدمات قبل و بعد فروش کالا نکنند.
نوابی ادامه داد: برخی ابلاغیه ها طوری در جامعه بازتاب پیدا می کند که صحیح نیست و فضای نادرستی به وجود می آید؛ به عنوان مثال در موردی ابلاغیه ای از سوی دولت صادر شده که طبق آن ثبت سفارش خودرو منوط به داشتن نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش شد.
وی اضافه کرد: بعد از این ابلاغیه فضایی در سطح جامعه به راه افتاد که وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال انحصار است؛ ولی این در حالی بود که از سال ۱۳۸۸ قانون حمایت از مصرف کنندگان تصویب شد که در ماده چهارم آن آمده است همه کالاهای سرمایه ای خارجی برای ورود باید نمایندگی رسمی داشته باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :