آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203695
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1395 10:24
تعداد بازدید : 1277

معلمان نحوه استفاده از تجهیزات الکترونیکی را بلد نبودند

رییس اداره آموزش های کوتاه مدت وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 15 دوره ضمن خدمت 32 ساعته برای کتب تازه تألیف و یک دوره هوشمندسازی 40 ساعته به صورت الکترونیکی برگزار شده است.

فارس- احمد دانش فر، رییس اداره آموزش های کوتاه مدت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای دومین سال است که دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت الکترونیکی برگزار می شود، گفت: امسال حدود 70 هزار نفر از معلمان در دوره های ضمن خدمت کتب تازه تالیف و 150 هزار نفر هم در دوره هوشمندسازی شرکت کردند، لذا امسال در مجموع 220 هزار فرهنگی در کلاس های ضمن خدمت الکترونیکی شرکت کردند.
وی ادامه داد: هزینه برگزاری این دوره ها در مقایسه با دوره های حضوری بسیار کمتر است، به طوری که اگر می خواستیم این دوره ها به صورت الکترونیکی نباشد، باید حداقل 10 برابر بیشتر هزینه می کردیم.
رییس اداره آموزش های کوتاه مدت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دوره های الکترونیکی برای کتب تازه تالیف شاخه فنی و حرفه ای برگزار شده است، گفت: سازمان پژوهش برای برگزاری دوره های الکترونیکی برای رشته های نظری مخالف است؛ چراکه اعتقاد مسئولان سازمان بر این است که اثربخشی دور ه های ضمن خدمت حضوری بیشتر است و معلمان با ملاقات حضوری مؤلف درک بهتری از مسائل و روش های تدریس خواهند داشت که این امر هزینه های برگزاری دوره های ضمن خدمت را به شدت افزایش داده است.
وی افزود: این در حالی است که امسال دوره های ضمن خدمت الکترونیکی چهار درس شیمی، ریاضی فیزیک و زیست شناسی را که در مقطع فنی وحرفه ای تدریس می شود و نزدیک به دوره نظری هست، به صورت الکترونیکی برگزار کردیم که نتایج بسیار مثبتی داشت؛ این نتایج به سازمان پژوهش نیز منتقل و مورد قبول آن ها نیز قرار گرفت.
رییس اداره آموزش های کوتاه مدت وزارت آموزش و پرورش با بیان برخی انتقادات درباره ضرورت برگزاری دوره هوشمندسازی مدارس در حالی که بعضی مدارس مجهز به تجهیزات اولیه هم نیستند، بیان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از مدارس کشور مجهز به تجهیزات الکترونیکی و ویدیو پروژکتور هستند. این تجهیزات قبل از برگزاری دوره های هوشمندسازی کمتر مورد استفاده قرار می گرفت؛ چرا که خیلی از معلمان و کادر مدرسه، دانش استفاده از تجهیزات را نداشتند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :