آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203783
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 10:51
تعداد بازدید : 1212

پیشنهاد وزیر ارتباطات به کسب و کارهای نوین

حقوقدان استخدام کنید قانون بنویسید، ما به دولت می بریم

دومین جلسه هم اندیشی دولت و کسب وکارهای نوینبا حضور وزرای ارتباطات، دادگستری و ارشاد عصر دیروز برگزار شد.

وزارت ارتباطات - وزیر ارتباطات در این جلسه با اعلام موافقت قوه قضاییه برای تغییر رویکرد در برخورد با کل یک سایت و مسدود کردن آن وقتی که عضو یا کاربری از آن تخلفی را انجام داده است گفت: صاحبان کسب و کارهای نوین با تشکیل جمعی، پیشنهاد جامعی را به دولت ارایه کنند تا به قوانین و مقررات دولتی تبدیل شود.
محمود واعظی با بیان اینکه سرعت گسترش و پیشرفت کسب و کارهای نوین در یکی دو سال اخیر به قدری بالا بوده که دولت فرصت تطبیق با آنها را پیدا نکرده است گفت: مشخص است که برخی از قوانین باید اصلاح شود و آیین نامه ها و مقررات جدیدی نیز در این حوزه لازم است که البته آنها را به صورت جامع و کامل باید ارایه و به تصویب برسانیم. 
وی با بیان اینکه هدف از این جلسات، شناسایی مشکلات کسب و کارهای نوین و آنلاین برای تدبیر راه حل های این مشکلات است، گفت: در دولت میان رییس جمهوری، وزیران و دیگر اعضا بر سر حمایت از کسب و کارهای نوین اختلافی وجود ندارد هرچند ملاحظه داریم که نباید کسب و کارهای سنتی مورد خدشه وارد شوند و هدف ما ایجاد رابطه میان کسب و کارهای سنتی و نوین است.
وی تعارض میان کسب و کارهای نوین و سنتی را مسبوق به سابقه دانست و گفت: در گذشته وقتی تاکسی های فعلی شروع به کار کردند مورد اعتراض درشکه چیان قرار گرفتند. 
واعظی با بیان اینکه در جلسه هم اندیشی قبلی از صاحبان کسب و کارهای نوین خواستیم که با تشکیل جمعی، حقوقدانی را استخدام کنند تا با همفکری پیشنهادی را به دولت ارایه دهند، گفت: این پیشنهاد را ما در کمیسیونی که به همین مناسبت در دولت تشکیل شده می بریم و آن را به شکل قانون و مقرراتی که دولت از آنها استفاده می کند، تبدیل می کنیم که باید این پیشنهاد جامعیت داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :