آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 203784
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1395 10:54
تعداد بازدید : 1409

وزیر اسبق ارتباطات:

دانشجوی فناوری و مهندسی کشور خوابگاه مناسب می خواهد

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور گفت: وجود خوابگاه مناسب برای موفقیت دانشجویان در همه رشته ها خصوصا دانشجویان رشته های مهندسی و فناوری بسیار مهم و موثر است.

فناوران- سیداحمد معتمدی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوابگاه فقط جنبه رفاهی ندارد و در جایگاه منزل دوم دانشجو قرار دارد که اگر مناسب باشد دانشجو با آسودگی خاطر بالاتری می تواند درس بخواند و قطعا در نحوه درس خواندن و موفقیت دانشجو بسیار موثر خواهد بود.
وی افزود: علاوه بر این، دانشجویانی که از شهرستان ها به تهران می آیند و اغلب شان در سنین پایین هستند، در بدو ورود تاکیدمان این است که حتما به آنها خوابگاه تعلق بگیرد چون با عنایت به بحث های فرهنگی و اجتماعی مختلف، نمی توانیم به این مهم خصوصا برای بانوان بی توجه باشیم؛ بنابراین خوابگاه مناسب برای دانشگاه بسیار ارزشمند است.
معتمدی با بیان اینکه این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه مهندسی کشور است و تقریبا همه رشته های مهندسی در این دانشگاه ارایه و تدریس می شود، گفت: وجود خوابگاه مناسب برای موفقیت دانشجویان در همه رشته ها خصوصا دانشجویان رشته های مهندسی و فناوری بسیار مهم و موثر است.  وی افزود: بودجه های دولتی پاسخگوی نیاز دانشگاه ها برای امر بازسازی و ساخت خوابگاه های دانشجویی نیست و در این عرصه، نیازمند کمک بخش غیر دولتی و خیرین هستیم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مهم شمردن حمایت های خیرین در توسعه زیرساخت های آموزشی، از بنیاد قلم چی و تلاش های صورت گرفته برای دانشگاه امیرکبیر و آموزش کشور قدردانی کرد.
مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم نیز در سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت های شایسته خیرین در حوزه آموزش کشور گفت: امروز بسیاری از دانشگاه های جهان بخش عمده ای از هزینه های شان را با حمایت خیرین در حوزه آموزش عالی دنبال می کنند و پیش می برند.
وی ادامه داد: دانشجویان شهرستانی ما حق دارند که در تهران درس بخوانند و این اقدام صورت گرفته (بهره برداری از خوابگاه دانشجویی) برای دانشگاه امیرکبیر، امکانات لازم را در این بخش برای ادامه تحصیل دانشجویان شهرهای ایران در تهران و در این دانشگاه به خوبی فراهم کرده است. خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد قلم چی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همزمان با روز مهندسی طی مراسمی با حضور مسوولان آموزشی کشور افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. 
ساختمان این خوابگاه طی توافق نامه ای بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام)، در 5 طبقه شامل 14 واحد، به مساحت حدود هزار مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت حدود 350 مترمربع، با ظرفیت اسکان 150 دانشجو، برای دانشگاه امیرکبیر خریداری، تجهیز و به نام خوابگاه بنیاد قلم چی (دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی امیرکبیر) نامیده شد.
در پایان این مراسم به طور رسمی و به گونه ای متفاوت، ساختمان خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور مسوولان، توسط دو دانشجوی دختر افتتاح شد و پس از آن به بهره برداری رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :