آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204355
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395 11:9
تعداد بازدید : 649

هشدار درباره آسیب پذیری درایوهای شبکه ای وسترن دیجیتال

فارس- بر اساس گزارش انگجت، نخستین بار سایت Exploitee.rs از شناسایی برخی آسیب پذیری های امنیتی برطرف نشده در مدل های My Cloud این درایوها خبر داد که به مهاجمان امکان می دهد از راه دور قابلیت لاگین و ورود قانونی به محتوای ذخیره شده این درایوها را دور بزنند، فرمان های خود را روی آنها اجرا و حتی فایل هایی را بدون اجازه آپلود کنند. بر اساس این گزارش هکرها می توانند از راه دور و تنها در زمان اتصال به وب به سیستم عامل نصب شده، به این درایوها دسترسی یابند و تقریبا هر اقدامی را انجام دهند. البته شرکت وسترن دیجیتال بعد از اطلاع در رابطه با این موضوع، یکی از آسیب پذیری های مربوط به لاگین را با به روزرسانی firmware این ابزار برطرف کرده، اما هنوز نتوانسته بقیه مشکلات را برطرف کند. کارشناسان سایت Exploitee.rs می گویند: اگر وسترن دیجیتال نتواند مشکل مورد نظر را برطرف کند، مجبور می شوند جزییات آسیب پذیری های یاد شده را برای اطلاع عموم منتشر کنند. زیرا مشکلات یاد شده بسیار جدی است و کاربران محصولات ذخیره سازی این برند در معرض خطر سرقت اطلاعات قرار خواهند گرفت.

فارس- بر اساس گزارش انگجت، نخستین بار سایت Exploitee.rs از شناسایی برخی آسیب پذیری های امنیتی برطرف نشده در مدل های My Cloud این درایوها خبر داد که به مهاجمان امکان می دهد از راه دور قابلیت لاگین و ورود قانونی به محتوای ذخیره شده این درایوها را دور بزنند، فرمان های خود را روی آنها اجرا و حتی فایل هایی را بدون اجازه آپلود کنند.
بر اساس این گزارش هکرها می توانند از راه دور و تنها در زمان اتصال به وب به سیستم عامل نصب شده، به این درایوها دسترسی یابند و تقریبا هر اقدامی را انجام 
دهند.
البته شرکت وسترن دیجیتال بعد از اطلاع در رابطه با این موضوع، یکی از آسیب پذیری های مربوط به لاگین را با به روزرسانی firmware این ابزار برطرف کرده، اما هنوز نتوانسته بقیه مشکلات را برطرف کند. 
کارشناسان سایت Exploitee.rs می گویند: اگر وسترن دیجیتال نتواند مشکل مورد نظر را برطرف کند، مجبور می شوند جزییات آسیب پذیری های یاد شده را برای اطلاع عموم منتشر کنند. زیرا مشکلات یاد شده بسیار جدی است و کاربران محصولات ذخیره سازی این برند در معرض خطر سرقت اطلاعات قرار خواهند گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :