آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204485
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1395 22:45
تعداد بازدید : 1051

پرداخت غیرحضوری ۹۹درصد قبوض همراه اول

همزمان با هفته منابع طبیعی طی مراسمی از باغ مشترکین همراه اول رونمایی شد.

ارتباطات سیار- طی مراسمی با حضور مدیران همراه اول و موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور، به پاس همراهی با طبیعت و صادر نشدن قبوض کاغذی، از قطعه مشترکان همراه اول در باغ ملی گیاه شناسی رونمایی شد.
در این مراسم، تفاهم نامه همکاری بین اپراتور اول و موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور میان وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و عادل جلیلی رییس موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور امضا شد.
براساس این تفاهم نامه، همراه اول در راستای اهداف مسوولیت های اجتماعی خود و به منظور حمایت و مشارکت در حفاظت از گونه های گیاهی کشور و احترام به طبیعت به ترغیب مشتریان جهت حذف قبوض کاغذی خود می کند تا از این طریق مانع قطع درختان و گونه های گیاهی شود.
بر اساس تفاهم صورت گرفته، قطعه ای به نام همراه اول به مساحتی بالغ بر ۱۰۰ متر مربع جهت طراحی فضای باغ و کاشت نمادین درخت در نظر گرفته می شود. همچنین حداقل ۱۰۰ گونه گیاهی انحصاری و در معرض خطر انقراض با حمایت همراه اول در محل باغ گیاه شناسی ملی ایران نگهداری می شود.
از سوی دیگر مقرر شد حداقل ۱۰۰۰ اصله درخت در فضاهایی در اختیار موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع قرار گیرد. همچنین تفاهم شد در قبال فعالیت های پیش بینی شده، حمایت مالی توسط همراه اول از موسسه صورت پذیرد.
در این مراسم وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول گفت: مسوولیت ما حفظ طبیعت است. کار حمایت را از جای خوبی شروع کردیم. موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور با داشتن ۵۰۰ محقق جای مناسبی برای حمایت است.
صدوقی با بیان سابقه ورود همراه اول به موضوع محیط زیست و حفاظت از درختان گفت: تا سال ۸۷ بیش از ۹۹ درصد قبوض تلفن همراه و ثابت به صورت حضوری پرداخت می شد. از آن سال ما فرهنگ سازی را شروع کردیم. در آن سال برای کسانی که قبض خود را غیرحضوری پرداخت می کردند، جوایزی نفیس در نظر گرفتیم که استان خراسان جنوبی برخلاف پیش بینی ها موفق ترین عملکرد را در این زمینه داشت.
وی افزود: در سال جاری بیش از ۹۹ درصد قبوض تلفن به صورت غیرحضوری پرداخت می شود که نشانگر موفقیت این طرح بوده است. در ماه گذشته ۷ استان گیلان، کرمان، سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان موفق به حذف قبوض کاغذی خود شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :