آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204520
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1395 8:38
تعداد بازدید : 1577

مدیرعامل فناپ:

قدرتمندترين سلاح فين تك حذف واسطه است

مدیرعامل شرکت فناپ در مراسم اختتامیه رویداد فین تک گفت: آنچه همکاری بانک ها با استارت آپ ها را میسر می کند، این است که این فرهنگ به وجود بیابد که فین تک قرار نیست جایگزین نظام های مالی شود.

فناوران- شهاب جوانمردی با بیان این مطلب افزود: اغلب اوقات تصور می کنیم که آنچه در یک فیلم می بینیم قرار است در آینده ای دور اتفاق بیفتد؛ اما اگر به تحولات تکنولوژی نگاه کنیم متوجه می شویم که تحقق موضوعات در آینده نزدیک دور از ذهن نیست؛ همچنین فناوری هایی که آنها را به عنوان فناوری های گسسته می شناختیم، در حال همگرا شدن هستند.
وی افزود: افراد باید بتوانند از پیچیده ترین فناوری ها بهره مند شوند و فناوری ها باید تجربه کاربری خوبی را برای کاربران رقم بزنند. به این نکته توجه کنید که قرار نیست کسب و کارهای سنتی از بین بروند. هنوز ابعاد بزرگ مالی در دست کسب و کارهای سنتی است؛ اما نوع مشارکت با آنها در حال تغییر است. جوانمردی خطاب به استارت آپ های حوزه فین تک گفت: بسیاری از اتفاقات ایده ای می تواند توسط شما رقم بخورد تا به عنوان یکی از تامین کنندگان این حوزه باشید. در آینده نه چندان دور فناوری ها همگرا می شوند تا دنیای جدیدی را رقم بزنند. اگر به این مسائل باور داشته باشید، می توانید در تحقق این آرزوها نقش داشته باشید. جوانمردی بیان کرد که دنیا در حال حرکت به سمت مدل های اشتراکی است. او در ادامه بیان داشت: تا سال 2020 بخش قابل توجه تحولات فین تک در بانکداری خرد، انتقال پول و پرداخت اتفاق می افتد. باید محرک های ظهور و رشد فین تک را  مدنظر قرار دهید. تغییر در ترجیح مصرف کنندگان در خصوص روش های تراکنش به رشد فین تک کمک می کند و فین تک به این سمت می رود که دولت ها را مجبور کند از این روند پشتیبانی کنند.
مدیرعامل فناپ در رابطه با نقش دولت در این حوزه بیان داشت: بهترین کار دولت این است که خطوط قرمز را مشخص کند و کار دیگری انجام ندهد؛ یعنی هیچ مداخله ای نداشته باشد. با این کار اتفاقات مثبتی رخ می دهد؛ اما در حال حاضر مجموعه های زیادی در این کار دخیل هستند که بازتاب منفی خواهد داشت.
جوانمردی در تشریح فناوری های کلیدی در فین تک بیان داشت: اینترنت چیزها، کلان داده، هوش مصنوعی و علوم شناختی به ما کمک می کنند که با قدرت بیشتر وارد این حوزه شویم. 
مدیرعامل فناپ با بیان اینکه صنعت فین تک در کشور با آنچه در دنیا در حال اتفاق است تفاوت دارد، بیان داشت: در دنیا قدرتمندترین سلاح فین تک ها واسطه زدایی است. باید تا جایی که می شود واسطه ها را در ارایه خدمات حذف کنیم تا مردم به طیف متنوعی از صورت های مالی بنا به نیاز خود دست پیدا کند.
او ادامه داد: اگر دنبال این باشیم که سرویس های مشابه ارایه دهیم، خوب نیست. الزاما نباید براساس ایده هایی که از سمت جهان مدرن صادر می شود، حرکت کنیم، باید بر اساس مشکلات و نیازمندی های داخلی حرکت کنیم و جسارت حمله به مسائل بزرگ تر را داشته باشیم تا به قطب فین تک منطقه تبدیل شویم.
جوانمردی در پایان گفت: در ابتدا با این شعار که یا آینده را بساز یا با آینده بساز کار خود را آغاز کردیم؛ اما الان می گوییم که آینده را می سازیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :