آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204639
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1395 18:22
تعداد بازدید : 1284

وزیر ارتباطات:

هیچ پیام رسانی به زور جایگزین تلگرام نمی شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که شنیده شده قرار است نرم افزار سروش جایگزین تلگرام در شبکه های اجتماعی فضای مجازی شود، گفت: هیچ نرم افزاری جایگزین تلگرام نمی شود.

ایسنا- محمود واعظی در حاشیه سفر خود به شهرستان خواف گفت: هرکدام از این نرم افزارها مشتری خاص خودش را دارد، هم اینک عده ای در حال استفاده از نرم افزار سروش هستند،  همچنان که عده ‎ای دیگر نیز از بیسفون، لاین و واتس اپ بهره می برند.
وی درباره وضعیت فعالیت یا فیلترینگ شبکه های اجتماعی در ایام انتخابات آتی عنوان کرد: شبکه های اجتماعی نقش افزایش اطلاع رسانی به مردم را دارند تا بدانند که برنامه هرکدام از کاندیداها چیست.
واعظی بیان کرد: تا جایی که شبکه های اجتماعی در کارشان تخلفی صورت نگیرد، فعالیت آن ها ادامه پیدا می کند و قوه قضاییه، وزارت کشور، شورای نگهبان و شورای عالی فضای مجازی برای تبلیغات انتخابات دارای چارچوبی مشخص هستند و همه موظفند این چارچوب را رعایت کنند و تا زمانی که چارچوب و مقررات کشور از سوی شبکه های اجتماعی رعایت شود، چرا باید فیلترینگ شبکه های مجازی اعمال شود. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره بومی سازی و به روز بودن تجهیزات مخابراتی نیز گفت: در وزارت، تلاش زیادی صورت گرفت تا از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بومی سازی صورت پذیرد، هم اینک شبکه توانا را با تجهیزات داخلی که طرحی بزرگ با 140 میلیارد تومان هزینه و سرمایه گذاری است، اجرا می کنیم و همه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری آن ایرانی و داخلی است.
وی با بیان اینکه همه کابل هایی که در شبکه مخابراتی کشور مورد استفاده قرار می گیرد و حدود 20 هزار کیلومتر کابل و ساخت داخل است، گفت: قوت ما در نرم افزار و برنامه نویسی است و در حال حاضر جوانان ما در این خصوص فعالیت های بزرگی را به انجام می رسانند.
واعظی افزود: معاون من در نشستی که اخیرا در تربت حیدریه با حضور نماینده مردم این شهرستان، معاون شرکت مخابرات ایران و نمایندگان کارگزاران تشکیل شد، حضور داشت و با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند و حق با هر دو طرف بود و سرانجام به چارچوب مشخصی رسیدند.
وی بدون ذکر محتوای توافقات انجام شده در این نشست گفت: کارگزاران مخابرات هنوز فکر می کنند مخابرات شرکت دولتی است و به دنبال رسمی شدن و دولتی شدن هستند، در صورتی که شرکت مخابرات شرکتی خصوصی مانند دیگر شرکت های خصوصی است. در حال حاضر با دیگر شرکت های خصوصی چگونه عمل می شود، آن ها هم همین طور عمل می کنند.
واعظی بیان کرد: تا زمانی که کارگزاران به این چارچوبی که مورد حمایت من است، متعهد هستند مشکل شان را حل می کنیم؛ اما اگر بخواهند توهماتی داشته باشند و فکر کنند شرکت مخابرات مانند شرکت زیرساخت دولتی است و تغییر یا تبدیل وضعیتی ندارد و مسایل مربوط به حقوق و دستمزد آن ها یک مکانیزم خاص خودش را دارد و به این موارد مرتبط نمی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :