آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204646
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1395 18:50
تعداد بازدید : 441

سقف برداشت خودپردازها ۵۰۰ هزار تومان شد

سقف برداشت اسکناس از برخی خودپردازهای بانکی از روز جمعه به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد.

فناوران - بانک مرکزی به برخی از بانک هایی که متقاضی افزایش سقف برداشت اسکناس تا ۵۰۰ هزار تومان در روزهای پایانی سال و ایام نوروز ۹۶ هستند، اجازه داده است که از ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ الی ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ سقف برداشت از خودپردازهای خود را به میزان ۵۰۰ هزار تومان افزایش دهند. بر این اساس برخی از بانک ها از آغاز اجرای این برنامه خبر داده و اعلام کرده اند که با توجه به افزایش تقاضا برای پول نقد در روزهای پایانی سال و تعطیلات سال جدید، سقف برداشت از خودپردازهای آنها برای دارندگان کارت های شان به ۵۰۰ هزار تومان در روز افزایش یافته است. این در حالی است که سال گذشته نیز بانک مرکزی تمهید موقتی درباره افزایش سقف برداشت از خودپردازها به منظور تسهیل مردم در دسترسی به وجه نقد اندیشیده و این طرح اجرایی شده بود.
ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی تاکید کرده که افزایش سقف برداشت از خودپردازها شامل همه بانک ها نیست، بلکه صرفاً بانک هایی که تقاضای این تمهید را به بانک مرکزی اعلام کنند، می توانند این خدمت را به مشتریان خود ارایه کنند. همچنین آزادی بانک ها برای انتخاب ترکیب اسکناس ها در خود پردازها و تامین اسکناس خودپردازها به میزان کافی در پایان سال از جمله اقدامات بانک مرکزی است.
از سوی دیگر بعد از برخی اعتراضات درباره عدم تسویه از سوی شاپرک هم این شرکت روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: در ایام پایانی سال جاری و تعطیلات نوروز 1396، همانند سال های گذشته آماده ارایه خدمات پرداخت الکترونیکی به پذیرندگان و دارندگان کارت های بانکی است و طبق روال های شاپرک، از ابتدا تاکنون و بدون هیچ استثنایی، عملیات تسویه با پذیرندگان در سیکل های منظم انجام خواهد گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :