آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204717
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 10:15
تعداد بازدید : 1343

مدیرعامل شرکت زیرساخت اعلام کرد

قیمت هر گیگابایت ترافیک اینترنت در تهران: 1400 تومان

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مدعی شد: در سه سال گذشته قیمت هر گیگ نرخ موثر سرویس اینترنت پرسرعت ثابت در تهران از 3600 تومان به 1400 تومان و در شهرستان ها از 3500 تومان به 905 تومان کاهش یافته است.

فارس- محمدجواد آذری افزود: یکی از دغدغه های جدی دولت یازدهم اشتغال است برای ایجاد اشتغال روی حوزه ICT حساب ویژه ای باز شده است.
وی گفت: یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در حوزه ICT تولید محتوای داخلی است که نیازمند ایجاد بازار مصرف برای محتوای داخلی است.
وی بر ضرورت افزایش رضایتمندی مشترکان در استفاده از سرویس ها تاکید کرد و گفت: ازجمله مواردی که باعث بزرگ شدن حوزه فاوا و ایجاد اشتغال می شود، افزایش رضایتمندی مشترکان است که رضایت مشترکان دو بحث کیفیت و قیمت را شامل می شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تشریح اقدامات دولت یازدهم برای کاهش نرخ اینترنت و دسترسی به شبکه گفت: در سال 92 قیمت یک گیگابایت اینترنت در تهران 3600 تومان بود که اکنون به 1400 تومان کاهش یافته است. این رقم در شهرستان ها 3500 تومان بود که اکنون به 905 تومان رسیده است.
وی با بیان اعمال دو بار تخفیف 20 درصدی در قیمت اینترنت گفت: در مصوبه شماره  247 قیمت استفاده از ترافیک داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات 50 درصد ارزان تر از ترافیک داخلی در نظر گرفته شده است.
آذری به حضور کمرنگ فعالان بخش مخابرات در ششمین دوره جایزه ملی کیفیت ICT  پرداخت و گفت: این حضور کمرنگ می تواند ناشی از گلایه فعالان این حوزه از روال داوری در سال های گذشته باشد که البته این بحث ها را داوری نکردیم اما تلاش داشتیم تا امسال این گلایه ها برطرف شود.
وی گفت: دو اپراتور تلفن همراه امسال در این ارزیابی ها شرکت نکردند زیرا به داوری سال های گذشته انتقاد داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :