آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204726
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 10:21
تعداد بازدید : 1209

بیشتر مراجعان به بازار موبایل تماشاچی هستند

گوشی گران شد، بازار تکان خورد

در آستانه نوروز، همه بازارها شلوغ است و مردم در حال خرید هستند. بازار موبایل هم از این موضوع مستثنا نیست.

فناوران- تا چند روز گذشته بازار موبایل به شدت کساد بود و کمتر کسی به قصد خرید گوشی به بازار مراجعه می کرد، اگرچه از اوایل هفته جاری، تقریبا بازار موبایل هم رونق گرفته است، اما به گفته فروشندگان، بیشتر افراد تماشاچی هستند تا اینکه به فکر خرید گوشی باشند.
با این حال این روزها وضعیت بازار نسبت به گذشته بهتر شده و بازار پر رفت و آمدتر شده است. البته افزایش قیمت گوشی را نمی توان در کشیده شدن مردم به بازار نادیده گرفت.
 افزایش 50 تا 100 هزار تومانی قیمت گوشی
بر اساس گزارش بازاریان، از اوایل هفته کم کم به دلیل نزدیک شدن به نوروز، قیمت گوشی با افزایش همراه شده است و برخی از گوشی ها در بازار کمیاب شده اند. به این ترتیب گوشی های گران قیمت تر با افزایش قیمت بیشتری همراه شده و به نسبت گوشی های ارزان تر با نوسان کمتری روبه رو شده اند.
بر این اساس گوشی های آیفون با افزایش قیمت 50 تا 100 هزار تومانی روبه رو شده اند و به نسبت سایر گوشی های پرچمدار و میان رده با همین اختلاف قیمت نسبت به گذشته در بازار موجود هستند. با همه این اوصاف این روزها بازار موبایل کمی پررونق تر شده و بیشتر رنگ و بوی عید به خود گرفته است.
 افزایش فروش قاب های رنگارنگ
به گفته بازاریان، فروش لوازم جانبی هم این روزها رونق گرفته است. در این میان فروش قاب گوشی بیش از سایر کالا ها در بازار موبایل رونق دارد و بسیاری از افراد هنگام خرید گوشی چند مدل قاب رنگارنگ هم برای گوشی های شان تهیه می کنند. 
 رونق بازار گوشی های دست دوم
از سوی دیگر فروشندگان فروش گوشی های دست دوم را نسبت به گذشته بیشتر اعلام می کنند. به گفته آنها با توجه به شرایط اقتصادی موجود، بسیاری از افراد استطاعت خرید گوشی های نو و گران قیمت را ندارند، بر این اساس اقدام به خرید گوشی های دست دوم می کنند که در این میان فروش مدل های مختلف گوشی های دست دوم آیفون از همه بیشتر است.
بر اساس گزارش بازاریان، تب خرید آیفون در میان مردم همیشه داغ است و برای شان مهم است که فقط گوشی با برند اپل دست بگیرند، بر این اساس مهم نیست گوشی که خریداری می کنند نو است یا دست دوم. بنابراین خرید و فروش آيفون در بازار موبایل مثل طلاست و همیشه مشتری دارد. البته فروش گوشی های نوسازی شده و دست دوم به جای نو همیشه در بازار موبایل کشورمان شایع بوده و هست که در میان همه گوشی ها، آیفون های اپل بیش از سایرین مشمول این قضیه می شود و مدام این نگرانی برای کاربران وجود دارد که گوشی خریداری شده قبلا مورد استفاده قرار گرفته یا خیر. البته راه هایی برای اطمینان از نو بودن گوشی وجود دارد؛ با این حال هنوز بسیاری از افراد به دلیل ناآگاهی از این قضیه متضرر می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :