آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204743
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 10:36
تعداد بازدید : 610

در بخش‌های استارت‌آپ وان، هکوان و نمایشگاه

فین تک فست برندگانش را شناخت

رویداد فین تک فست در حالی به کار خود پایان داد که طی سه روز برگزاری، مقامات دولتی و خصوصی همچون دکتر علی صالحی، سورنا ستاری و مجید قاسمی از آن بازدید کردند. در مراسم اختتامیه این رویداد نیز به سه ایده، دو برنامه نویس و یک استارت آپ برتر جوایزی اهدا شد.


فناوران- رویداد فین تک فست که با همکاری مرکز فناوری های فناپ، بانک پاسارگاد و شرکت های اتیک و داتین به مدت 3 روز، از 18 تا 20 اسفند ماه ادامه داشت، با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهور، دکتر مجید قاسمی، مدیر بانک پاسارگاد و شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ به پایان رسید و در آن به برندگان شامل سه ایده برتر، دو برنامه نویس و یک استارت آپ جوایزی اهدا شد. 
مهم ترین بخش رویداد فین تک فست «استارت آپ وان» نام داشت. بخش استارت آپ وان 18 اسفند ماه پذیرای 45 ایده بود که توانستند در مدت زمان یک دقیقه خود را معرفی کنند و در نهایت 16 ایده به انتخاب حضار، به دور بعدی فرستاده شدند. این 16 ایده منتخب در مراسم اختتامیه، دموی اولیه محصول خود را در اختیار حضار و داوران قرار دادند و در نهایت به سه ایده برتر، جوایزی نقدی به همراه حمایت های بعدی از طریق شتابدهنده تریگ آپ (شتابدهنده شرکت فناپ) اهدا شد. تیم های اول تا سوم به ترتیب در بخش استارت آپ وان، زد پی، پرداخت سفید و چکاد بودند.
«زد پی» سیستم پرداخت برای توریست هاست تا بتوانند پول خود را در خارج از کشور به ریال تبدیل و به حساب ریالی خود واریز کنند تا مشکلی در خرید و کمبود پول در ایران نداشته باشند.
«پرداخت سفید» نیز پلات فرم انجام عملیات های بانکی برای افراد کم بینا، کم سواد، نابینا و کهن سال است. نرم افزار طراحی شده تیم پرداخت سفید، قابلیت تشخیص فرمان های دست و فرمان صوتی را دارد. همچنین «چکاد» سیستم مدیریت چک است که با استفاده از آن می توان امنیت بیشتری را در چک در اختیار داشت. همچنین می توانید چک های خود را طی یک مزایده با قیمتی کمتر برای فروش قرار دهید تا سریع تر چک تان را به پول تبدیل کنید.
 برنامه نویس های برتر در هکوان
هکوان، چالش حل مساله مشخص در زمینه فناوری های مالی است که شرکت کنندگان باید در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین جواب را برای داوری ارایه می دادند. این بخش در 15 اسفند ماه با ارایه سوالات مشخص در حوزه فناوری های مالی به شرکت کنندگان شروع شد و تا ظهر روز جمعه به منظور دریافت پاسخ ها ادامه داشت که در آن دو نفر از شرکت کنندگان جوایزی به دست آوردند. نفر اول این قسمت، مجید تفاهمی با جایزه سه میلیون تومانی و نفر دوم، محمد حسین رضایی با جایزه دو میلیون تومانی بودند.
 استارت آپ برتر در نمایشگاه
براساس این گزارش، بخش نمایشگاه رویداد فین تک فست نیز با حضور 10 استارتاپ آپ فین تکی منتخب برگزار شد. در این بخش، استارت آپ پیمنت اکسپرس که در حوزه پرداخت ارزی الکترونیکی فعال است، به عنوان برنده توانست جایزه یک میلیون تومانی را از آن خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :