fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 204764
  تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 10:53
  تعداد بازدید : 1578

  اپل 100 درصد سبز می شود

  اپل اعلام کرده است که با همکاری یک شرکت تامین کننده قطعات به نام «ایبیدن» (Ibiden) قصد دارد تمام انرژی موردنیاز یکی از کارخانه هایش در ژاپن را به صورت 100 درصدی با انرژی های تجدیدپذیر تامین کند.

  GadgetNews- این در حالی است که حدود شش ماه پیش نیز این شرکت اعلام کرد مرزعه خورشیدی را با ظرفیت 50 مگاوات در آریزونا بنا کرده است که با راه اندازی آن شرکت 100 درصد انرژی مصرفی برای تولید محصولاتش تجدیدپذیر شده اند. 
  حال این شرکت اعلام کرده است که تمام انرژی موردنیاز در مراکز داده و دفاتر خود را در سراسر جهان از انرژی های سبز تامین خواهد کرد. این تصمیم پس از آن گرفته شده است که اپل به عضویت گروه RE100 درآمده است. 
  این گروه متشکل از کسب وکارهای تاثیرگذار در سراسر دنیاست که سعی دارند تمام نیاز خود به انرژی را از طریق منابع تجدیدپذیر تامین کنند. تاکنون بیش از ۷۷ کمپانی در این گروه عضو شده اند و به تعهدات خود عمل می کند. ازجمله اعضای این گروه می توان به HP و VMWare پرداخت. 
  برخی تحلیلگران معتقدند که عضویت و اعلام مواضع جدید اپل درخصوص استفاده از انرژی های پاک تاحدودی سمبلیک است، زیرا این کمپانی تا پیش از عضویت در RE100 هم تمام نیاز خود به انرژی در کشور های آمریکا، چین و ۲۱ کشور دیگر را از منابع تجدیدپذیر تامین می کرد. در مجموع اپل در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹۳ درصد از انرژی های موردنیاز خود را از طریق انرژی های پاک تامین کرده است. 
  اپل در طی سال های اخیر سرمایه گذاری بزرگی روی استفاده از انرژی های پاک انجام داده است. لیسا جکسون، قائم مقام انرژی های پاک اپل در این باره گفت که این کمپانی ساخت آخرین نیروگاه خورشیدی خود را با ظرفیت ۵۰ مگاوات در آریزونا به اتمام رسانده است. اپل برای ساخت این نیروگاه خورشیدی با Salt River همکاری کرده است. هدف از ساخت این نیروگاه خورشیدی تامین نیروی الکتریکی موردنیاز برای دیتاسنتر این کمپانی است. این نیروگاه انرژی معادل مصرف 12 هزار منزل در آریزونا را تامین می کند. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :