آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204766
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 10:55
تعداد بازدید : 2083

چراغ سبز کالیفرنیا به فعالیت آزادانه خودروهای خودران

خودروهای بدون راننده به زودی خواهند توانست آزادانه در خیابان های شهرهای ایالت کالیفرنیا به حرکت درآیند تا رویای جابه جایی با استفاده از خودروهای خودران محقق شود.


فارس- انتظار می رود تا قبل از پایان سال 2017 قوانین جدیدی در کالیفرنیا به تصویب برسد که طبق آن زمینه حضور گسترده خودروهای خودران در این بخش از آمریکا به سرعت فراهم شود. بسیاری از شرکت های فناوری و خودروسازی در چند سال اخیر در حال آزمایش آزادانه خودروهای خودران تولیدی خود در خیابان های کالیفرنیا بوده اند؛ ولی قانون گذاران و فعالان این عرصه اصرار دارند که خودروهای یادشده باید حداقل دارای فرمان، پدال کنترل زیا پا و راننده پشتیبان باشند که در صورت وقوع هرگونه مشکل بتوانند جان سرنشینان را حفظ کنند. اما با افزایش اطمینان به این خودروها قوانین جدیدی پیشنهاد شده که بر طبق آن زمینه برای حذف راننده پشتیبان و پدال و فرمان از این اتومبیل ها فراهم می شود. بر همین اساس آزمایش خودروهای مذکور از اواخر سال 2017 آغاز شده و علاقه مندان بعد از کسب مجوزهای لازم می توانند از اوایل سال 2018 از خودروهای خودران به طور عمومی استفاده کنند. 
اگر چه تعداد دیگری از ایالات آمریکا و مسوولان برخی کشورهای دیگر در حال انجام آزمایش هایی در این زمینه هستند، اما به نظر می رسد کالیفرنیا اولین منطقه در جهان باشد که شاهد تردد آزادانه خودروهای خودران خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :