آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204771
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395 11:0
تعداد بازدید : 1673

5 گیگابایت

گوگل، به کاربران خود این امکان را داده است تا از لایه ابری جدید به صورت رایگان و بدون محدودیت زمانی استفاده کنند. این خدمات به تازگی در اختیار همگان قرار گرفته است. این لایه شامل خدماتی چون ۵ گیگابایت در ماه، ذخیره سازی منطقه ای، ۶۰ دقیقه در ماه دسترسی به کلود اسپیچ ای.پی.آی است. البته گفتنی است که قبلا کاربران در هنگام استفاده از این لایه رایگان، باید یک کارت اعتباری ارایه می دادند.

ایتنا- ارایه دهنده فضای ابری، پیش از این با دریافت ۳۰۰ دلار به کاربران این امکان را می داد که به مدت دوازده ماه به صورت اعتباری از فضایی که در اختیار آنها قرار گرفته است، استفاده کنند. اگر کاربر، پیش از پایان 12 ماه، تمام اعتبار خود را مصرف می کرد، گوگل بار کاری او را متوقف می کرد. به نظر کارشناسان، گوگل با ارایه رایگان این لایه ابری، در پی آن است که کاربران را بیشتر به سمت پلات فرم ابری خود جذب کند.
در حال حاضر، گوگل در زمینه فضای ابری با خدمات وب شرکت آمازون یا ای.دبلیو.اس  (AWS)، مایکروسافت آزور و چند ارایه دهنده عمومی دیگر رقابت می کند.
لایه رایگان گوگل، از نظر خدمات تا حدودی شبیه ای.دبیلو.اس است. برای مثال، هر دو پلات فرم به کاربران اجازه می دهند که بار کاری خود را با استفاده از سرویس های رایانش رویدادمحور، ای.دبلیو.اس لامبادا و گوگل فانکشنز اجرا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :