آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204818
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:0
تعداد بازدید : 2471

مدیرعامل زیرساخت جزییات تغییر ساختار این شرکت را تشریح کرد:

انحصار زیرساخت در ترانزیت ترافیک کاهش می یابد

با تبدیل شرکت فعلی ارتباطات زیرساخت به هلدینگ شرکت ملی ارتباطات ایران و تاسیس دو شرکت زیرساخت ملی با وظیفه سرویس دهی داخلی و شرکت ترانزیت ترافیک در زیرمجموعه این هلدینگ، انحصار زیرساخت در ترانزیت ترافیک کاهش می یابد.


فارس- محمد جواد آذری درباره تعیین تکلیف تغییر ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت و تفکیک به 3 شرکت، گفت: بنا بر اصل 44 قانون اساسی، دولت بدون اجازه مجلس مجاز به تأسیس شرکت جدید نیست؛ از این رو در مجلس پیشنهاد شد شرکت فعلی ارتباطات زیرساخت به هلدینگ شرکت ملی ارتباطات ایران تبدیل و در زیرمجموعه این هلدینگ دو شرکت تاسیس شود.
وی افزود: مقرر شد دو شرکت که با نام شرکت زیرساخت ملی با وظیفه سرویس دهی داخلی و شرکتی برای ترانزیت ترافیک تشکیل شود.
به گفته وی، تکلیف برنامه ششم برای ترانزیت ترافیک بر عهده شرکت دوم خواهد بود که 5 هزار میلیارد تومان درآمد در طول برنامه برای کشور ایجاد خواهد کرد.
آذری گفت: نگاه مجلس در این پیشنهاد، اجازه مشارکت بخش خصوصی در ترانزیت بود که با تاسیس این شرکت بخشی از انحصار زیرساخت در حوزه ترانزیت بین الملل کاهش خواهد یافت.
به گفته وی، شرکت اول وظیفه تحقق زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را خواهد داشت.
مدیرعامل زیرساخت درباره آخرین مراحل اداری تصویب این پیشنهاد، تصریح کرد: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی را درباره این پیشنهاد اعلام کردند.
وی توضیح داد: ایراد شورای نگهبان به این مصوبه برطرف شده است؛ همچنین مجلس اصلاحات مدنظر مجمع تشخیص مصلحت نظام را انجام داده و بار دیگر پیشنهاد را به مجمع ارسال کرده است.
وی گفت: قرار بود جلسه مجمع برای رسیدگی به این موضوع برگزار شود و در صورت اعلام ملاحظات از سوی مجمع ظرف همین هفته تکلیف نهایی روشن می شود و مشخص می شود کار به سرانجام خواهد رسید یا خیر.
آذری گفت: رسیدن به شاخص سند چشم انداز و بند «الف» ماده 83  درباره افزایش سهم ایران از ترانزیت ترافیک بدون این ابزارها امکان پذیر نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :