آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204821
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:3
تعداد بازدید : 2560

عضو شورای عالی فضای مجازی:

76 درصد کاربران اینترنت در ایران فیلترشکن دارند

در حالی که همچنان کمیته فیلترینگ به طور جدی به فیلتر سرویس ها و سایت های مختلف می پردازد، عضو شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: 76 درصد کاربران از فیلتر شکن استفاده می کنند.


تسنیم- عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه۷۶درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند، گفت: لازم است سواد اینترنتی مردم را افزایش دهیم تا مهارت های لازم را برای استفاده از این فضا داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی دیروز در مراسم سومین همایش ملی فضای مجازی پاک که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با بیان ظرفیت گسترده فضای مجازی افزود: می توان از این ظرفیت در راستای تولید محتوای حوزه های علمیه و دسترسی اندیشمندان جهان به این محتوا استفاده کرد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی به فضای رقابتی تبدیل شده است، افزود: چگونگی ارایه محتوای دینی در این فضا اهمیت بسیاری دارد که باید موردتوجه قرار گیرد. همچنین لازم است سواد اینترنتی مردم را افزایش دهیم تا مهارت های لازم را برای استفاده از این فضا داشته باشند.
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اینترنت تمام شالوده های زندگی ما را فراگرفته است، گفت: تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر قرار گرفتن در تراز قدرت های سایبری جهان به این دلیل است.
وی با بیان اینکه 76 درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند، افزود: این در حالی است که 70 درصد مردم آمریکا با سانسور اینترنت موافق اند، بنابراین باید استیلای سلطه گرایان و کفار بر فضای مجازی برطرف شود.
عاملی استعمار سوم را در استفاده از ابزارها دانست و عنوان کرد: دشمن از تمام تجهیزات برای نابود کردن جمهوری اسلامی استفاده می کند و این ابزار زندگی ما را در مسیر زندگی آمریکایی
 قرار می دهد.
وی افزود: گوگل در سال 2016 درآمد 86 میلیارد دلاری داشته است که هشت برابر کل بودجه آموزش عالی ما ست؛ بنابراین چگونه انتظار داریم که به ما تسلط پیدا نکنند. عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه خصلت های جامعه ایرانی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: پیشرفت گرایی ازجمله ویژگی های جامعه ایرانی است که در صورت مقابله، مقاومت اجتماعی را به همراه دارد.
وی کرامت و آزادگی را از دیگر شاخصه های جامعه ایرانی برشمرد و ادامه داد: احترام به این شاخصه ها، از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند، برای مثال نباید دائما درباره فیلترینگ صحبت شود.
عاملی با بیان ضرورت ایجاد پورتال قدرتمند برای ارایه اندیشه های اسلامی گفت: فیلتر کردن شبکه های اجتماعی با توجه به استفاده سران و مسوولان نظام از این شبکه ها اشتباه است.
وی با بیان اینکه محتوای صوتی و تصویری بخش عمده فضای مجازی را به خود اختصاص داده است، افزود: 29درصد داده ها در سال 2013، ویدیو، صدا و تصویر بود که این میزان در سال 2018 به بیش از 89درصد افزایش می یابد.
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: محتوای حوزه علمیه باید از نوشتاری به صورت های صوتی و تصویری تبدیل شود تا تأثیرگذاری بیشتری
 داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :