آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204822
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:5
تعداد بازدید : 2511

با موافقت سازمان تنظیم مقررات:

کالاهای فاوا از گمرک پیام سریع تر ترخیص می شوند

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام گفت: با توافق سازمان تنظیم مقررات، ترخیص کالاهای فناوری اطلاعات ارتباطات از گمرک پیام سریع تر انجام می گیرد.

فناوران- سعید زرندی مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با بیان این که منطقه ویژه اقتصادی پیام تنها منطقه ویژه اقتصادی زیر مجوعه  وزارت ارتباطات است گفت:  این مجموعه به  دو بخش فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه پیام تقسیم می شود. فعالیت های جدی این مجموعه از سال 86 آغاز و در دو سه سال گذشته سرعت گرفته است  و در حال حاضر 40 هکتار، به سه فاز منطقه ویژه اقتصادی  اختصاص یافته و 16 هکتار نیز  دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد و56 هکتار هم آماده واگذاری است.
زرندی تاکید کرد: در حال حاضر حدود 100 شرکت در این مجموعه در حوزه صادرات و واردات  فعالیت می کند.
وی  وجود گمرک زمینی و هوایی را یکی از مزایایی منطقه ویژه پیام دانست و با بیان اینکه در این منطقه از مقررات گمرکی خارج می شود افزود: بدون تشریفات گمرکی در داخل منطقه کالاها متروکه نمی شود  و رسیدهای آن قابل خرید و فروش است.
مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: فرودگاه پیام تنها فرودگاه باربری کشور است و در زمان های اضطراری جایگزین فرودگاه مهرآباد می شود و خدماتی هم به پروازهای بالگرد می دهد.
وی درباره برنامه های بیست گانه  در حال انجام این مجموعه گفت: این برنامه های مصوب شده برای ارایه عملکرد در شرکت ها به صورت پروژه محور مشخص شده تا قابل رصد و ارزیابی باشد.
زرندی ادامه داد: بازنگری در طرح جامع این فرودگاه با شرایط جدید کشور، راه اندازی شهرک بین المللی ICT، استقرار شرکت های دانش بنیان و مشارکت با بخش خصوصی  از  جمله برنامه های در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد شهر رسانه  مدیاسی تی و ایجاد شهرک صنعتی سرمایه گذاری  خارجی را از دیگر برنامه های بیست گانه  این مجموع اعلام کرد و با  اشاره به استقرار تجارت الکترونیکی افزود: با توجه به وجود تمام زیرساخت های تجارت الکترونیکی، با همکاری شرکت پست و کشور آذربایجان، سامانه تجارت الکترونیکی دراین مجموعه مستقر می شود.
وی راه اندازی گمرک تخصصی و هوشمند فاوا را از دیگر برنامه های در دست اجرا بیان کرد و گفت: با توافقی که با سازمان تنظیم مقررات داشته ایم قرار شده کالاهای حوزه فاوا از این گمرک با سرعت بیشتری ترخیص شوند و در این راه آزمایشگاه تخصصی در حال استقرار است.
زرندی برسیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساماندهی فعالیت های بخش خصوصی با استفاده از موقعیت فیزیکی و امکانات منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد و گفت: برای شرکت هایی که ازمرحله استارتاپی درحال گذر به مرحله گسترش و سرآمدی هستند پیشنهاد تجمیع درمنطقه پیام را می دهیم و برای بهره گیری از این فرصت از آنها دعوت می کنیم.
وی با بیان این که در مجوعه پیام زمین و سوله در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، افزود: در سه ماه آخر سال95،  با 36 شرکت جدید برای حضور در این مجموعه قرار داد بسته شده است و مجوز پروانه تاسیس دریافت کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :