آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204825
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:9
تعداد بازدید : 1752

هنگ اوت فعلا ناک اوت نمی شود

گوگل از اپلیکیشن های هنگ اوت جدید مختص کسب وکارش که پلات فرم های پیام رسان و مبتنی بر هوش مصنوعی Allo و Duo هستند، رونمایی کرده است، اما چه بر سر اپلیکیشن فعلی هنگ اوت خواهد آمد؟


استیون هال*
در روزهای نخست که این اپلیکیشن ها به بازار آمد، بسیاری از طرفداران قدیمی هنگ اوت به پیام رسان های جدید گوگل شتافتند، اما هنوز هم جمعیت کثیری هستند که از هنگ اوت قدیمی استفاده می کنند. البته اپلیکیشن Allo با افول چشمگیری همراه بوده است. 
درواقع این اپلیکیشن ها توانستند محبوبیت قابل توجهی به دست بیاورند، اما پیش از این گوگل اپلیکیشن هنگ اوت خود را نیز در بازار داشت، این امر باعث شد تا گوگل رسما اعلام کند که اپلیکیشن هنگ اوت از این به بعد برای مصارف تجاری و کاری استفاده خواهد شد.
با وجود گمانه های متعددی که در رابطه با قطع فعالیت پلات فرم قدیمی به گوش می رسید و مدیران گوگل نیز در زمینه دسته بندی کارکرد مصرف کننده/تجاری برای پیام رسان های Allo و هنگ اوت سخن می گفتند، به نظر می رسد گوگلی ها هنوز برنامه ای برای مشخص کردن تکلیف ماجرا ندارند.در همین راستا امیت فولای، مدیر واحد توسعه Allo و Duo در حساب کاربری توییترش ضمن تاکید بر رویکرد عمومی پیام رسان های جدید و دیدگاه تجاری هنگ اوت، مدعی شده است که پیام رسان قدیمی برای مصرف کنندگان عمومی نیز به فعالیت خودش ادامه خواهد داد. البته وی در این پست از عبارت «جایی نخواهد رفت» استفاده کرده است و از همین رو، واقعا نمی توان زمان معینی برای از رده خارج شدن این آپ در نظر گرفت. با این حال چیزی که مشخص است این است که فعلا این سرویس در اختیار کاربران عمومی قرار خواهد داشت. 
گفتنی است که هنگ اوت جدید اساسا یک نرم افزار ارسال پیام است و در رده مسنجرهایی مثل اسکایپ، واتسآپ یا فیس بوک مسنجر قرار می گیرد، اما مزایای خاص خود را دارد. در هنگ اوت به جای دوستان، لیست آخرین مکاتبات نمایش داده می شود، لذا از این منظر با گوگل تاک فرق می کند. در این نرم افزار هریک از مکاتبات نام خاص خود را دارند، درست مثل یک چت روم، برای هر مکاتبه ای می توان برچسبی به شکل یک نام یا یک عکس انتخاب کرد. گوگل می گوید برای هنگ اوت بیش از 850 عدد ایموجی به صورت دستی طراحی شده است. در هنگ اوت جدید هم مثل نسخه اصلی آن می توان یک مکاتبه را به گفت وگوی ویدیویی با نهایتا 10 نفر تبدیل کرد.
*سردبیر مجله اینترنتی 9to5Google


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :