آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204838
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:36
تعداد بازدید : 1672

ناسا در فضا پیتزا چاپ می کنند

یک استارت آپ آمریکایی با نام «BeeHex» پرینتر سه بعدی آشپزی را طراحی کرده که در عرض کمتر از پنج دقیقه برای فضانوردان پیتزا درست می کند.


آنا- فضانوردان ناسا به زودی می توانند با کمک فناوری پرینت سه بعدی استارت آپ «بی هکس» که «روبات سه بعدی آشپز» نام گرفته است، پیتزا درست کنند. به گفته این استارت آپ، روبات آشپز می تواند پیتزاهایی را در ابعاد 30 سانتی متر و در عرض کمتر از پنج دقیقه درست کند. به این معنا که دیگر لازم نیست مسافران فضا غذاهای فریز شده و بسته بندی شده بخورند. این روبات پیتزاها را از مواد غذایی تازه و بدون گلوتن و با شکل های متنوع چاپ می کند. برای استفاده از این روبات، فقط باید آن را به یک کامپیوتر وصل کرد و برایش تعیین کرد که از چه خمیر، سس و پنیری پیتزا درست کند. 
مهندسان بی هکس می گویند دلیل انتخاب پیتزا به عنوان اولین غذای این روبات آشپز آن است که پیتزا از مواد لایه لایه درست می شود که واقعا مناسب چنین فناوری ای است.
 این پرینتر سه بعدی برخلاف فناوری های تولیدی معمولی، روی سیستم بادی برای حرکت مواد متکی است. بی هکس استارت آپی است که از دل یکی از پروژه های ناسا درآمده است و ناسا مبلغ 125 هزار دلار برای تحقیق و بررسی چگونگی پرینت سه بعدی مواد غذایی صرف کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :