آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204843
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:40
تعداد بازدید : 2225

آمار و ارقام ترابردپذیری اعلام شد

مهاجرت 80 هزار مشترک تلفن همراه میان اپراتورها

از زمان اجرای طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه (MNP) ، ۱۶۴ هزار و ۶۷۸ درخواست ترابرد از سوی مشترکان در سامانه مدیریت ترابردپذیری ثبت شده که از این تعداد ۸۰ هزار و ۱۴۵ ترابرد با موفقیت تکمیل شده است.

تسنیم - حسین فلاح جوشقانی گفت: از زمان اجرای طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه (MNP) ، 164 هزار و 678 درخواست ترابرد از سوی مشترکان در سامانه مدیریت ترابردپذیری ثبت شده که از این تعداد 80 هزار و 145 ترابرد با موفقیت تکمیل شده است.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری افزود: در شهریور سال جاری میزان درخواست های ترابرد تکمیل شده 33 درصد بود که در پایان بهمن ماه به 63 درصد رسیده است. همچنین میزان درخواست های ترابرد رد شده در شهریور 24 درصد بوده که در پایان بهمن ماه به 4/6 درصد رسیده است.
وی درباره وضعیت ترابردهای انجام شده در بهمن ماه گفت: میزان درخواست های رد شده از سوی اپراتورها در بهمن ماه نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافته و از 5/7 درصد به 6/6 درصد رسیده است. میزان درخواست های ترابرد تکمیل شده نیز از 59 درصد در پایان دی ماه به 7/65 درصد در پایان بهمن ماه رسیده که یکی از نشانه های بهبود عملکرد ترابردپذیری است.
فلاح جوشقانی افزود: 30 درصد از درخواست های ترابرد ثبت شده از سوی متقاضیان لغو شده و 16 درصد از درخواست ها نیز به دلیل موارد 12 گانه در قواعد تجاری مانند عدم احراز هویت، عدم پرداخت صورتحساب و عدم رعایت ترابرد نظیر به نظیر (اعتباری به اعتباری یا دایمی به دایمی) رد شده اند.
حدود 23 درصد از درخواست های ترابرد نیز به علت پاسخ ندادن مشترک به پیامک تایید ارسالی از سوی مرکز مدیریت Time out شده اند که البته به دلیل آشنایی نسبی مشترکان با مراحل ترابردپذیری این آمار نسبت به ماه های گذشته کاهش یافته است.
با اجرای طرح ترابردپذیری پیش بینی می شد تعداد زیادی از مشترکان اپراتورها جابه جا شوند اما در عمل چنین اتفاقی 
روی نداد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :