آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204851
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:50
تعداد بازدید : 1527

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب کرد:

تعیین مالیات واحدهای کوچک بر اساس اظهارنامه تسلیمی مودیان

مالیات نهایی سال 94 مودیان مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در سال 94، صرفا بر اساس اظهارنامه های تسلیمی این مؤدیان محاسبه شود.


اتاق ایران- ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صبح دیروز به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری و با حضور غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به نمایندگی از بخش خصوصی برگزار شد.
در این جلسه که با موضوع بررسی مشکلات مؤدیان مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط برگزار شد، اعمال مساعدت سازمان امور مالیاتی با مؤدیان مالیاتی با اولویت بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط در خصوص ملاک عمل قرار دادن اظهارنامه های مالیاتی تسلیمی این مؤدیان مورد بررسی قرار گرفت و طرح «تسهیل امور مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط» پیشنهاد شده از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه مقرر شد سازمان امور مالیاتی اعمال مساعدت درجهت مرتفع کردن مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در راستای اجرای ماده 29 آیین نامه اجرایی ماده 219 قانون مالیات های مستقیم در دستور کار قرار داده و ترتیبی اتخاذ کند تا مأموران مالیاتی همراه با ملاک عمل قراردادن اظهارنامه ها و صورت مالی تسلیمی واحدهای کوچک و متوسط، تعیین مالیات براساس اظهارنامه تسلیمی مؤدیان را در اولویت قرار دهد.
براساس این مصوبه، سازمان امور مالیاتی ملزم به همکاری با بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط شد به این شرح که چنانچه برای مأموران سازمان امور مالیاتی، امکان صدور برگ قطعی مالیاتِ مؤثر ـ به شرح فوق الذکر ـ وجود نداشت، مالیات عملکرد سال 94 با رعایت مقررات تبصره 2 ماده 97 قانون مالیات های مستقیم مصوب 27 اسفند سال 1380 و صرفا از طریق رسیدگی به دفاتر، اسناد و مدارک آنان تعیین خواهد شد.
غلامحسین شافعی، رییس اتاق ایران از توجه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، علی طیب نیا وزیر اقتصاد، سید کامل تقوی نژاد رییس سازمان امور مالیاتی و مساعی مسعود خوانساری، نایب رییس اتاق ایران در راستای تصویب طرح پیشنهادی اتاق ایران قدردانی کرد.
مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در پی تلاش های پارلمان بخش خصوصی برای رفع مشکل مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و رایزنی با مدیران سازمان امور مالیاتی و هیات دولت نهایی شده و به تصویب اعضای این ستاد رسیده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :