آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 204857
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1395 10:54
تعداد بازدید : 2176

روسیه جاسوسی سیا از موبایل مقامات این کشور را بررسی می کند

پس از اعلام کاخ کرملین مبنی بر اینکه احتمال جاسوسی آمریکا از مکالمات تلفنی رییس جمهوری روسیه را بررسی می کند، سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور اعلام کرد: برای پیشگیری از جاسوسی در مذاکرات مهم تلفن همراه با خود نمی برد.

ایرنا- پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه روز جمعه به نقل از سخنان لاوروف با موضوع گستردگی اقدام های سازمان سیا نوشت: تلاش می کنم در مذاکرات مهم و مربوط به مسائل حساس، تلفن با خود برندارم.
لاوروف گفت: درباره احتمال نفوذ هکرهای سازمان سیا به سامانه های تلفن های همراه و تلویزیون های پیشرفته آگاهی یافته ام که حتی در بخش های الکترونیکی یخچال ها برای ایجاد اخلال در شبکه برق نفوذ می کنند.
لاوروف افزود: بر پایه گزارش رسانه ها، اطلاعات مندرج در اسناد حقیقت دارد. با توجه به اینکه مقام های آمریکایی آن را نشت اطلاعات می دانند و تکذیب نمی کنند، این موضوع واقعیت دارد و اعلام کرده اند، تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار نشت های اطلاعات محرمانه اتخاذ می کنند.
کاخ کرملین نیز به دنبال انتشار اسناد جاسوسی سیا اعلام کرد که با توجه به اهمیت اسناد تازه انتشار در سایت ویکی لیکس مبنی بر جاسوسی آمریکا در کشورهای مختلف، احتمال شنود مکالمات تلفنی ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه بررسی می شود.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین با اعلام این موضوع گفت: همراه جامعه جهانی به اطلاعات و اسناد منتشره در ویکی لیکس با موضوع جاسوسی های سازمان سیا توجه می کنیم.
وی افزود: اسناد ارایه شده قابل توجه هستند که باید با دقت مطالعه شود.
پسکوف گفت: مقام های آمریکایی گفت وگوهای مقام های روسی به عنوان مثال سفیر روسیه در واشنگتن را شنود می کنند.
وی گفت: این اقدام را هیچ فردی پنهان نمی کند و به همین دلیل وضعیت انجام چنین اقدام هایی (از سوی آمریکا) روشن است.
انتشار اسناد در سایت ویکی لیکس که روز سه شنبه صورت گرفت، جزییات محرمانه ای درباره جاسوسی سایبری سیا را مورد توجه قرار می دهد و در آن برنامه سیا برای شنود گوشی های تلفن همراه از نوع آیفون، برنامه های پشتیبانی آندرویید، مایکروسافت ویندوز و نیز هک تلویزیون های سامسونگ با هدف دسترسی به میکروفون داخلی به منظور جاسوسی مکالمات افشا شده است. این برنامه جاسوسی در سراسر نقاط جهان به اجرا درآمده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :