آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20499
تاریخ انتشار : 2 دی 1391 0:49
تعداد بازدید : 888

موافقت مجمع فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران با افزایش تعداد اعضای هیات مدیره

«همراه اول» همین امسال وارد بورس می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ارتباطات سیار ایران، چهارشنبه گذشته در محل این شرکت برگزار شد و در آن، سهامداران شرکت تصویب کردند که اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران می تواند پنج یا هفت نفر باشد.

فناوران– سیدمصطفی سید هاشمی، رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با اعلام اینکه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ارتباطات سیار ایران با حضور بیش از 92 درصد سهامداران به منظور تغییر مفاد اساسنامه برگزار شده است، افزود: براساس تصمیم اعضای مجمع تعداد اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران می‌تواند پنج یا هفت نفر باشد که با توجه به این موضوع به زودی با برگزاری جلسه فوق‌العاده دیگری دو نفر به اعضای هیات مدیره همراه اول اضافه خواهند شد.
وی در خصوص اسامی افرادی که به هیات مدیره همراه اول افزوده خواهند شد، گفت: این موضوع تا زمان برگزار شدن جلسه مجمع نامشخص است و فعلا فرد خاصی مد نظر ما نیست.
 68 درصد سیم‌کارت‌های روشن از آن همراه اول
در اين مجمع كه دستور جلسه، اصلاح مفاد اساسنامه عنوان شده بود، ریيس مجمع با ذكر دلايل پيشنهاد افزايش تعداد اعضای هیات مديره گفت: همراه اول در راستاي تغيير و تحولات ساختاري، پيگيري حقوق مشتريان و منافع سهامداران نيازمند هيات مديره‌اي با تخصص‌هاي بيشتر است تا از يك طرف برنامه‌ها و استراتژي‌هاي كلان شركت به نحو موثري تدوين شود و از طرف ديگر هر يك از اعضای هيات مديره با تخصص‌هايي كه دارند ناظر بر اجراي درست و مطلوب اين استراتژي‌ها در سطح شركت باشند؛ لذا نيازمند آن هستيم كه هيات مديره ظرفيت بيشتري داشته باشد.
پس از جلسه راي‌گيري وحيد صدوقي، مديرعامل اپراتور اول در گزارش كوتاهي وضعيت سهام همراه اول را تشريح كرد.
صدوقي گفت: درآمد هشت ماهه همراه اول در سال جاري سه هزار و 880 ميليارد تومان بوده است كه نسبت به همين بازه زماني در سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.
وي افزود: كل هزينه‌هاي شركت در مقطع زماني مذكور دو هزار و 460 ميليارد تومان بوده كه 65درصد هزينه‌هاي پيش‌بيني شده را شامل مي‌شود.
صدوقي از تحقق 95درصد درآمدهاي غيرعملياتي خبر داد و گفت: درآمدهاي غيرعملياتي در هشت ماهه اخير 319 ميليارد تومان بوده كه رشد 88 درصدي را نسبت به سال گذشته نشان مي‌دهد.
مديرعامل همراه اول با اعلام اينكه EPS امسال 918 تومان است گفت: به اين ترتيب در هشت ماهه اول امسال 5/69 درصد سود محقق شده است كه نسبت به همين بازه زماني در سال گذشته پنج درصد رشد را نشان مي‌دهد.
صدوقي گفت: همراه اول از سال 83 تاكنون هيچ‌گونه افزايش تعرفه نداشته است و از ميان 800 اپراتور جهان از نظر پايين بودن تعرفه مكالمه قبل از هند و يكي مانده به آخر است.وي با بيان اينكه در تلاش هستيم امسال از فرا بورس وارد بورس شويم گفت: البته فرا بورس علاقمند نيست كه از آن بازار خارج شويم. با ورود به بورس كل ماليات قابل پرداخت شركت بيش از یک درصد كاهش مي‌يابد كه به نفع شركت است.
صدوقي افزود: امسال همراه اول یکهزار 200 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري كرده است كه بيشتر سرمايه‌گذاري‌ها در زمينه آماده‌سازي ارایه نسل‌هاي آينده است. البته صددرصد شبكه Core همراه اول تا يك ماه آينده نوسازي مي‌شود.وي با اشاره به سهم بازار همراه اول در كشور گفت: ما امسال بيش از 9 ميليون مشترك جديد جذب كرده‌ايم در حال حاضر سهم بازار ما در كشور 68 درصد سيم‌كارت‌هاي روشن است.صدوقي با اشاره به تمديد دوره انحصار اپراتور سوم گفت: بنا به دلايل كارشناسي ما اين افزايش دوره انحصار را قبول نداريم و آن را به نفع مردم و كشور نمي‌دانيم. اين موضوع را بدون سروصدا از طريق مراجع قانوني پيگيري مي‌كنيم.گفتنی است، همراه اول از 28 آذر ماه سال 89 با سرمایه اسمی 206میلیارد تومان وارد بازار فرابورس شد.
هم‌اکنون اعضای هیات مدیره این شرکت شامل وحید صدوقی، مسعود مهردادی، مظفر پوررنجبر، ناصر یوسف‌پور و رسول سراییان است.
بر اساس این گزارش در حال حاضر صدوقی مدیرعامل، مهردادی، رییس هیات مدیره و پوررنجبر، نایب رییس هیات مدیره این شرکت هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :