آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20502
تاریخ انتشار : 2 دی 1391 1:2
تعداد بازدید : 1022

اجرای نخستین دوره آموزشی “طرح کودک رایانه” برای کودکان زیر 7 سال

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اجرای نخستین دوره آموزشی “طرح کودک رایانه” از سوی سازمان متبوعش خبر داد.

 

ایسنا- کوروش پرند گفت: در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و گسترش و فراگیری آموزش‌های مهارتی در جامعه، آموزش کودکان در برنامه کاری این سازمان قرار گرفته است که نخستین دوره آموزشی طرح کودک رایانه نخستین بار در کشور به اجرا درآمد.
پرند تدوین بسته‌های آموزشی مخصوص در هر مرحله آموزشی شامل بسته آموزشی پارک کودک رایانه و تربیت مربی رایانه کودک، تشکیل کمیته نظارت بر اجرای الگوهای اصولی طرح و ایجاد کارگاه‌های استاندارد رایانه کودک را از جمله راهبردهای پیش‌بینی شده در این طرح برشمرد.معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از صدور گواهینامه معتبر شایستگی فناوری اطلاعات کودک برای کودکان مهارت آموز خبر داد.
به گفته وی، طرح کودک رایانه شامل چهار بسته آموزشی است که مرحله نخست این طرح در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای 20 کودک چهار تا هفت ساله به اجرا درآمده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بسته‌های آموزشی هر مرحله از طرح کودک رایانه شامل کتاب فناوری اطلاعات کودک، کتاب کار در منزل فناوری اطلاعات کودک، کتاب راهنمای والدین، بسته 50 عددی فلش کارت آموزشی و نرم‌افزار آموزشی فناوری اطلاعات کودک است.
وی همچنین از طراحی و تدوین بسته‌های آموزشی “طرح کودک رایانه” برای کودکان سنین هفت تا 12 سال خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :