آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20504
تاریخ انتشار : 2 دی 1391 1:11
تعداد بازدید : 2591

برنامه های باشگاه «سرآمد» برای افزایش سواد دیجیتالی

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: برای افزایش سواد دیجیتالی مردم، با امضای تفاهم با پارک فناوری دانشگاه تهران، باشگاه «سرآمد» راه اندازی شده است.

 

ایسنا- حسن علیزاده گفت: تا پایان سال برای آموزش شش‌میلیون و 200هزار نفر کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های مفاهیم پایه‌ای فناوری اطلاعات‌، اصول زندگی الکترونیکی،‌ سبک نوین زندگی‌، زبان‌، خانواده‌ دیجیتال، مبانی اشتغال و کارآفرینی و از این قبیل برگزار خواهد شد. همچنین در بخش دوم ظرفیت‌ها برای آموزش 10میلیون نفر تدارک دیده شده است.وی با بیان اینکه شرکت در این دوره‌ها رایگان است‌، افزود: امکان شرکت در این دوره‌ها در سایر استان نیز فراهم شده است و باشگاه «سرآمد» کار خود را از شنبه آینده شروع خواهد کرد.
وی با اعلام اینکه باشگاه «سرآمد» فعالیت‌های دیگری نیز خواهد داشت‌، گفت: با چند دانشگاه تفاهم‌نامه امضا شده است و شهرداری‌ها نیز با اختصاص فضای لازم برای اجرای این طرح‌، در این زمینه مشارکت کرده‌اند. همچنین یکی از بانک‌ها مسوولیت اسپانسری را خواهد داشت و در برخی نقاط که مردم امکان ثبت‌نام از طریق اینترنت را ندارند، می‌توانند از طریق شعب بانک در باشگاه ثبت‌نام و کارت آن را دریافت کنند.رییس مرکز توسعه‌ فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال افزود: شرایط ثبت‌نام در این دوره‌ها به‌زودی اعلام می‌شود.وی افزود: به‌زودی آیین‌نامه‌ رگولاتوری محتوا با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ خواهد شد.
علیزاده با تاکید بر اینکه رگولاتوری محتوا به هیچ عنوان به معنای ورود به پیامک‌های خصوصی افراد نیست‌، گفت: ما به هیچ عنوان اجازه‌ ورود به حریم خصوصی افراد را نداریم و این رگولاتوری محتوا صرفا برای پیامک‌های انبوه است.
او افزود: شرکت‌هایی که در زمینه‌ ارزش افزوده فعالیت می‌کنند، لزوما باید از وزارت ارشاد مجوز داشته باشند و از ابتدای سال 92 جلوی فعالیت شرکت‌های بدون مجوز گرفته خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :