آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 20518

نهاوندیان:

افزایش مالیات شرکت های تولیدی نادرست است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه اکنون در کشور فعالیت های فراوان اقتصادی وجود دارد که مالیات پرداخت نمی کنند، گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق شرکت های تولیدی رویکرد نادرستی است.

ایسنا- محمد نهاوندیان درباره بودجه انقباضی و افزایش درآمدهای مالیاتی برای تامین هزینه‌های دولت گفت: هر زمان که بحث کمبود درآمدهای دولت مطرح می‌شود نخستین چیزی که مورد توجه قرار می گیرد نگاه به منبع درآمدی جایگزین است.
وی افزود: این در حالی است که نخستین نکته‌ای که باید مدنظر قرار گیرد کاهش هزینه‌هاست. به این معنی که از فرصت‌های پیش آمده باید استفاده کرد و علت مشکلات اقتصادی کشور را که بزرگ بودن اندازه دولت و نامتناسب بودن هزینه‌های آن با مخارجش است را مورد توجه قرار دهیم.نهاوندیان با بیان اینکه جامعه ما فهم خوبی از شرایط حاضر دارد و می‌تواند به دولت در کاهش هزینه‌ها کمک کند گفت: نخستین کاری که باید انجام شود کاهش خرج‌هاست و این امر به کاهش فشار تورم در اقتصاد ما و حرکت درست در مسیر سیاست‌های اصل 44 نیز کمک می‌کند.
رییس اتاق ایران افزود: ممکن است قسمتی از کار با افزایش منابع درآمدی دیگر مورد توجه قرار گیرد. اگرچه کم کردن سهم نفت در درآمد دولت حرکت مبارکی است، ولی افزایش درآمد مالیاتی نیز به نحو معقول و متعادل نیز می‌تواند یک حرکت سالم باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید به جای اینکه به فکر افزایش مالیات از بنگاه‌های تولیدی و شرکت‌ها و افزایش نرخ‌های مالیاتی باشیم باید گسترش پایه‌های مالیاتی را در نظر بگیریم، ‌گفت: ما فعالیت‌های فراوان اقتصادی در کشور داریم که مالیات از آنها دریافت نمی‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :