آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205454
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396 11:3
تعداد بازدید : 528

مدیرعامل یک شرکت نرم‌افزاری خواستار شد:

لزوم تصحیح قوانین کار در حوزه تولید نرم افزار

مدیرعامل شرکت مهندسی نرم افزار گلستان و عضو کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران گفت: قوانین کار برای محیط های صنعتی و کارخانه ای طراحی شده است و اجرای آن در محیط خدماتی مشکلات زیادی را به دنبال دارد. علاوه برآن قوانین کار در زمان تدوین با توجه به شرایط به گونه ای به تصویب رسیده اند که جهت گیری زیادی به سمت نیروی کار دارند.


ایسنا- رضا کرمی درباره اشتغال زایی بخش خصوصی در زمینه تولید نرم افزار گفت: بخش خصوصی به دنبال سودآوری است. به همین دلیل در صورت برطرف شدن موانع فعالیت در کسب و کار و رونق اقتصادی می توان شاهد افزایش اشتغال زایی در این بخش بود. اکنون به دلیل رکود بازار بسیاری از شرکت ها حتی با ظرفیت کمتر از حالت عادی در حال فعالیت اند.
این کارشناس تولید نرم افزار افزود: شرکت های تولید نرم افزار به صورت مستقیم نمی توانند در بالا بردن آمار اشتغال نقش داشته باشند اما با توجه به خدماتی که به کارخانه ها و صنایع مختلف ارایه می دهند، می توانند به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی را افزایش دهند.
وی درباره موانع تولید در این بخش گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات این حوزه، بازار است که بخش زیادی از آن متاثر از دولت است و بیشتر ارجاع کار از دولت و انتخاب پیمانکار در قالب قانون مناقصات انجام می شود. قوانین مختلفی برای افزایش شفافیت مناقصات وجود دارد اما رعایت نمی شود.
کرمی در همین رابطه افزود: یکی دیگر از بزرگ ترین موانع تولید و اشتغال در زمینه نرم افزار، سازمان تامین اجتماعی و اخذ مالیات از شرکت های تولید نرم افزار است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :