آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205464
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1396 11:39
تعداد بازدید : 947

میزبانی فرابورس از فین استارها برای رفع ۲۶ چالش مالی

مدیرعامل فرابورس گفت: نگاه بازار سرمایه به فین استار 2017 چالش محور و در راستای هدف گذاری اصولی است به طوری که در نهایت به یک محصول مشترک برای حل مشکلات بازار مالی ایران منتهی شود. هر فردی که ایده و دانشی در این زمینه دارد، می تواند آن را به شورای راهبردی فین استارز فرابورس ارایه دهد.


فارس- امیر هامونی با بیان اینکه تکنولوژی های مالی مبحث جدیدی برای توسعه بازار سرمایه است، اظهارداشت: این فرآیند همچنین برای توسعه بازارهای بیمه و بانک نیز می توانند اثر گذار باشند.
وی با بیان اینکه فرابورس با اعتقاد به اینکه توسعه بازار سرمایه و بازار مالی از مجرای فناوری اطلاعات عبور می کند، افزود: هر چقدر این بخش توسعه یابد، می توان به شفافیت و نقدشوندگی بیشتر و منصفانه بودن قیمت ها و نیز کارا بودن بازار جامه عمل پوشاند.
مدیرعامل فرابورس بیان کرد: ابزارها و تکنولوژی هایی که می توانند بازار مالی کشور را به این اهداف برسانند، باید دائم رصد و پایش شوند و همواره ایده های جدیدی مطرح شود. این مقام مسوول افزود: سال قبل در حالی اولین فین استارز به همت سازمان بورس برگزار شد که فرابورس ایران به دلیل پیگیری راه اندازی بازار شرکت های دانش بنیان و پذیرش صندوق های جسورانه یا بازار دارایی های فکری در سال های قبل از سوی سازمان بورس در راستای کاهش تصدی گری این نهاد ناظر، برگزاری فین استارزها به فرابورس واگذار شده است. 
هامونی گفت: هم اکنون با حضور بانک ها و حوزه های تکنولوژی پایه آنها، بیمه مرکزی و فین تک های آنها و مجموعه ای از تامین سرمایه ها و شرکت هایی که در حوزه فین تک ها هستند، شورای راهبردی فین تک ها در فرابورس ایران تشکیل شده که در کنار آنها به عنوان حامی مادی و معنوی این فستیوال، رویداد فین استارز 2017 را در فاینکس 2017 برگزار خواهیم کرد تا ایده های جدید در حوزه مالی معرفی شوند.
مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه در کنار آنها صندوق های جسورانه (VC) نیز حضور دارند که یا قبل از این در فرابورس پذیرش شده اند یا در شورای راهبردی فین تک ها قرار دارند، افزود: این شرکت ها در اساسنامه خود اعلام کرده اند که در حوزه تکنولوژی مالی قصد سرمایه گذاری دارند.
هامونی با بیان اینکه چالش های تکنولوژی از ارکان مختلف سازمان بورس و یا بانک ها و بیمه ها گرفته شده؛ گفت: اگر چالشی در زمینه این بخش ها وجود دارد از آنها می توان  به عنوان سرمایه گذار بالقوه یاد کرد. مثلا فرابورس 9 چالش دارد و گفته ایم اگر کسی در حد حتی یک اپلیکیشن برای فرابورس ایده ای برای این چالش ها بیاورد حاضر به سرمایه گذاری هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :