آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205547
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 10:55
تعداد بازدید : 651

مشاور مالیاتی اتاق اصناف اعلام کرد:

اجرای آزمایشی قانون صندوق مکانیزه فروش در استان البرز

آموزش اتحادیه‎های صنفی و پیگیری تجهیز واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش از برنامه‎های اصلی اتاق اصناف ایران در سال جدید است.


اتاق اصناف - مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه با دانایی می توان به توانایی رسید، گفت: به همین منظور بالا بردن سطح آموزشی صنوف و اتحادیه های صنفی از برنامه های اصلی اتاق اصناف ایران در سال ۹۶ است.محمدرضا جعفریان افزود: برگزاری دوره‎های آموزشی مختلف ازجمله قوانین مالیاتی و مسایل بیمه تامین اجتماعی در دستور کار آموزش‎های امسال اتاق قرار گرفته است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری کلاس های آموزشی، افزایش دانش روسای اتحادیه ها و صاحبان صنوف درخصوص مجموعه قوانین و مقررات مرتبط و همچنین ارتقای سطح علمی آنان است.
جعفریان درباره برنامه های مالیاتی صنوف در سال ۹۶ اظهار کرد: براساس قوانین مالیاتی، مودیانی که به موقع مالیات خود را پرداخت کنند، به ازای هر ماه یک درصد و سالانه تا ۱۲ درصد از تخفیف مالیات برخوردار خواهند شد.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف تهران اضافه کرد: همچنین درخصوص تخفیف عوارض شهرداری برای صنوف در سال جاری نیز قرار است در تعامل با مسوولان شهرداری بررسی های لازم صورت گیرد.
جعفریان گفت: درحال حاضر ارایه لایحه صندوق‎های مکانیزه فروش و همچنین اصلاح قانون نظام صنفی به صحن علنی مجلس در اولویت برنامه های اتاق اصناف ایران قرار دارد. وی اضافه کرد: درخصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز این قانون اصلاح شده و در دست هیات وزیران برای ارایه به صحن علنی مجلس است.وی با بیان اینکه قانون صندوق مکانیزه فروش برای شفاف سازی در معاملات اقتصادی باید اجرایی شود، گفت: این قانون اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس است و قرار است به صحن علنی مجلس بیاید اما فعلا در استان البرز به صورت پایلوت اجرا شده و باید در استان تهران و سایر استان ها نیز به مرحله اجرا دربیاید.مشاور مالیاتی اتاق اصناف ادامه داد: همچنین در اجرای تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم که در رابطه با صدور، تجدید و  تمدید پروانه کسب و دیگر استعلام‎ها مانند دریافت تسهیلات که تاکنون به صورت فیزیکی انجام می شد، از سال گذشته در استان البرز به شیوه سیستمی و به صورت آزمایشی انجام می شود.
وی اضافه کرد: قرار است امسال تمام بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره در اجرای تبصره یادشده به صورت تجمیع و در قالب یک آیین نامه تدوین و اجرایی شود.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران درخصوص ارزیابی عملکرد اصناف درخصوص مالیات گفت: براساس توافق با سازمان امور مالیاتی که در ابتدای سال ۹۵ صورت گرفت، مقرر شده بود که مالیات عملکرد سال ۹۴ مطابق با سال ۹۳ باشد که به همین گونه عمل شد.
وی افزود: براساس آماری که سازمان امور مالیاتی ارایه داده، حدود ۹۱ درصد از مصوبه مجلس در میزان مالیات وصولی سال ۹۵ تحقق پیدا کرد که ۵۱ درصد از وصولی ها مربوط به استان تهران است.
جعفریان گفت: در سال ۹۶ نیز ۵۲۰۰ میلیارد تومان وصول مالیات مشاغل پیش بینی شده که در مقایسه با سال ۹۵ معادل ۲۱ درصد افزایش دارد. اصناف بزرگ ترین گروه در بخش مالیات مشاغل هستند و جز اصناف از گروه مهندسان، کانون وکلا، دفترخانه ها، داروخانه و غیره مالیات مشاغل دریافت می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :