آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205553
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 11:9
تعداد بازدید : 923

اروپا؛ بزرگ ترین قطب محتوای غیراخلاقی آنلاین

گزارش ها حاکی از آن است که اروپا به قطب جهانی تصاویر و ویدیوهای غیراخلاقی آنلاین تبدیل می شود.

رویترز- بنیاد دیده بان اینترنت اعلام کرده که 60 درصد از موارد مرتبط با سواستفاده های اینترنتی در اروپا متمرکز شده است که این امر با افزایش 19 درصدی روبه رو بوده و هلند با بالاترین آمار جرایم رایانه ای غیرقانونی در صدر فهرست کشورهای اروپایی جای گرفته است.
بالا رفتن میزان گزارش های رسیده از این قبیل جرایم و بازرسی های صورت گرفته از سوی شرکت های شبکه ای در آمریکای شمالی یکی از علل بروز این تغییرات است. 
سوزی هارگریوز، مدیر اجرایی بنیاد دیده بان اینترنت می گوید: وضعیت با قبل فرق کرده است. اروپا در حال حاضر بزرگترین قطب تصاویر سو استفاده جنسی در جهان به شمار می رود و در ارتکاب جرایم اینترنتی از آمریکای شمالی سبقت گرفته است.
طبق آمار و ارقام ارائه شده از سوی بنیاد دیده بان اینترنت، در سال 2015 حدود 57 درصد صفحه های وب سایت های دارای مفاهیم غیراخلاقی با مضمون سو استفاده های جنسی در آمریکای شمالی یافت می شد، اما در سال 2016 این آمار به 37 درصد کاهش یافت که در حال حاضر بیشترین میزان را در آمریکا شامل می شود.
بنیاد دیده بان اینترنت اعلام کرده است که حدود 34 هزار و 212 صفحه وب سایت در اروپا مفاهیم غیراخلاقی دارند که روسیه و ترکیه هم در این آمار قرار دارند.
به گفته جان شهان، نایب رییس بخش کودکان آسیب دیده مرکز ملی آمریکا برای کودکان گم شده یا استثمار شده، این آمار حاصل همکاری ارایه دهندگان اینترنت یا ISP ها با بنیاد دیده بان برای شناسایی، حذف و گزارش محتوای غیراخلاقی است. 
در حال حاضر قوانین آمریکا به گونه ای است که ISP ها باید مقامات این کشور را در جریان تصاویر غیراخلاقی که در شبکه های خود پیدا می کنند، قرار دهند و بر این اساس، با شناسایی و حذف محتوای مستهجن، آمار صفحه های اینترنتی غیراخلاقی در آمریکای شمالی کاهش یافته است. 
تعداد گزارش تخلفاتی که در سال 2015 توسط ISP ها رسیده است، 4/4 میلیون بوده است که این میزان در سال 2016 به 2/8 میلیون رسید. تا امروز، در سال 2017 بیش از 2 میلیون مورد تخلف گزارش شده است.
در برخی شرکت های اروپایی که سرورها و فضاهای وب خود را اجاره می دادند نیز تصاویری از سو استفاده های جنسی مشاهده شده است که به شناسایی و گزارش های ارایه شده از سوی بنیاد دیده بان اینترنت کمک می کند.
سخنگوی انجمن ملی پیشگیری از خشونت علیه کودکان انگلیس می گوید: باید اقداماتی برای مبارزه با افزایش تقاضا نسبت به مفاهیم غیراخلاقی صورت گیرد تا بتوانیم مانع از مشاهده تصاویر غیراخلاقی توسط کودکان شویم چراکه با هر بار مشاهده این تصاویر، کودکی مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرد.
گفتنی است که بنیاد دیده بان اینترنت در انگلیس واقع شده است و به دنبال شبکه های غیرمجاز با مفاهیم غیراخلاقی در انگلیس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :