آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205554
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 11:10
تعداد بازدید : 1289

حرکت تدریجی الکترونیکی سازی امور در وزارت آموزش و پرورش

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت راه اندازی سامانه جامع دانش آموزی را تشریح کرد و گفت: برای سال جاری در این مرحله استقرار سامانه فارغ التحصیلان برای پایه های پایین تر را دنبال می کنیم.

ایسنا- عبدالرسول عمادی درباره روند استقرار سامانه جامع دانش آموزی گفت: اقداماتی که اکنون انجام می دهیم، فازهای اولیه عملیاتی شدن سامانه جامع دانش آموزی است. در حال حاضر سامانه فارغ التحصیلان را برای فارغ التحصیلی در دوره متوسطه داریم که از سال جاری به پایه های پایین تر تعمیم داده می شود و در نهایت تمام زمان تحصیل دانش آموز را دربر می گیرد.
وی افزود: طرح تجمیع سامانه ها در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و نظر وزیر آموزش و پرورش هم همین است، منتها برای عملیای شدن آن گام به گام پیش می رویم.رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تا رسیدن به این هدف زمان نیاز است، گفت: قبلا سامانه فاینال یا امتحانات نهایی را داشتیم که اطلاعات در آن جمع آوری و کارنامه فارغ التحصیلی به صورت دستی صادر می شد.  در انتقال اطلاعات به کارنامه به صورت دستی ممکن بود خطای انسانی رخ دهد، اما اکنون «سامانه الکترونیکی فارغ التحصیلان» اطلاعات را از سامانه فاینال می گیرد و دانش آموز را فارغ التحصیل می کند.عمادی ادامه داد: برای سال 96 سامانه فارغ التحصیلان به پایه های پایین تر تعمیم داده می شود، البته هنوز در حال تغییر سیستم  و استقرار نظام 3-3-6 هستیم و امسال پایه یازدهم و سال بعد پایه دوزادهم تغییر می کند و همپای استقرار سیستم، این سامانه هم تکمیل و صدور کارنامه برای همه پایه ها به تدریج الکترونیکی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :