آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205561
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 11:21
تعداد بازدید : 1379

افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از ماه رمضان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از ماه رمضان در کشور به بهره برداری می رسد.

فناوران- فاز سوم شبکه ملی اطلاعات قرار بود 27 اردیبهشت ماه هم زمان با روز جهانی ارتباطات رونمایی شود. اما از آنجا که انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت برگزار می شود، وزارت ارتباطات از رونمایی این طرح در این تاریخ صرف نظر کرد. 
با توجه به آنکه انتخابات 29 اردیبهشت به پایان می رسد، این انتظار می رفت که در صورت آماده بودن فاز سوم، در خرداد ماه این شبکه به طور کامل رونمایی شود. اما وزیر ارتباطات اعلام کرده تاخیر در این کار بیش از پیش بینی هاست و پس از ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.
به گزارش تسنیم محمود واعظی در حاشیه افتتاح طرح اینترنت پرسرعت روستایی گلستان گفت: طرح شبکه ملی اطلاعات یکی از طرح های جدی دولت است که هم مقام معظم رهبری برای این طرح مهم می داند و هم دولت همه امکانات را برای اجرای آن در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: در سال 95 دو فاز این شبکه اجرایی شد و پس از ماه مبارک رمضان نیز فاز سوم این طرح به بهره برداری می رسد.
وزیر ارتباطات گفت: در این طرح ملی مردم به جای اینکه از محتوا و ترافیک اینترنت از خارج کشور استفاده کنند، با نصف هزینه از اینترنت داخلی استفاده می کنند.
واعظی درباره طرح افتتاح متمرکز اینترنت پرسرعت ٦٦٩ روستای گلستان در روستای محمدآباد گرگان هم گفت: همزمان بیش از 669 روستا از این طرح بهره مند شدند و در کشور به حدود 27 هزار روستا رسید.
وی افزود: در طول 3 سال گذشته مردم 26 هزار روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار بودند که برنامه داریم تا پایان کار دولت 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به این سامانه متصل شوند. واعظی درباره طرح تکاپو هم گفت: این طرح در 3 استان خوزستان، مازندران و کردستان به صورت پایلوت اجرا شد و ضعف ها و نقاط قوت بررسی و به مرحله اجرایی درآمد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: طرح تکاپو در استان گلستان به اجرا درآمد و در سال جدید سومین استان کشور است که در 15 روز این طرح اجرایی می شود و با کمک استانداران این طرح در سراسر کشور اجرا خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :