آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205562
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396 11:23
تعداد بازدید : 1404

شیوه جدید یک اپراتور برای خالی کردن جیب مشترکان

در حالیکه اپراتورهای موبایل باید موافقت مشترک را برای فعال سازی پیامک ارزش افزوده ا خذ کنند؛ اخیرا یک اپراتور شیوه جدیدی برای دور زدن قانون و کسر شارژ مشترکان در پیش گرفته که پیامک پولی را از طریق پنجره پاپ آپ روی صفحه نمایش ارسال می کند.

فارس - از ابتدای سال گذشته سامانه پیامکی 800 و کد دستوری #800* برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی اختصاص یافته تا مشترکان از انواع خدمات ارزش افزوده فعال روی سیم کارت خود و روش غیر فعال سازی آن آگاه شوند و درصورت عدم تمایل به دریافت پیامک های تبلیغاتی، بازی و سرگرمی، مسابقه و ارسال اطلاعات و اخبار بتوانند این خدمات را غیرفعال کنند.
این موضوع به نوعی دست شرکت های تولید کننده محتوای ارزش افزوده را برای ارتکاب هر گونه تخلف بست و حتی مانعی شد برای اپراتورهای موبایل که چشم به جیب مشترکان دوخته بودند اما این راه حل رگولاتوری هم اکنون به شیوه ای دیگر دور خورده است.
به تازگی صدای اعتراض مشترکان یکی از اپراتورهای موبایل از شیوه جدید خورده شدن شارژ سیم کارت بلند شده است.
این اپراتور، همان پیامک های ارزش افزوده (پولی) که پیش از این به مشترکان زیادی ارسال می کرد و موافقت آنها را برای فعال سازی جویا می شد، اکنون به شیوه دیگری ارسال می کند که موجب نارضایتی مجدد مشترکان شده است.
این اپراتور برای فعال سازی سرویس های مختلف از جمله کارت ویزیت، درخواست فعال سازی پیامک های ارزش افزوده، استفاده از طرح های مختلف سرویس های تلفن همراه و... از طریق پنجره پاپ آپ  عمل می کند.
در این شیوه، گوشی آلارم می دهد و تا صفحه نمایش را باز می کنید، متوجه پنجره این خدمات می شوید که زیر آن تنها دو گزینه لغو و تایید (Cancel و Ok) مشاهده می شود.
طبق عادت، اغلب مشترکان این خدمات را آزاردهنده می دانند و سعی می کنند در همان ابتدای کار با لغو پیشنهاد، وارد مراحل خسته کننده و آزاردهنده بعدی نشوند اما ظرف چند ساعت بعد همان پنجره بار دیگر آلارم می دهد.
نکته قابل توجه دیگر این است که اپراتورهای موبایل موظف هستند تمامی خدمات ارزش افزوده محتوای پیامکی را صرفاً بین ساعات 9 صبح تا 9 شب برای مشترکان ارسال کنند اما در هشدارهای پاپ آپ این رویه رعایت نمی شود و مشترکان وقت و بی وقت شاهد ارسال این آلارم ها هستند که نیازمند رسیدگی مسوولان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :