آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205620
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 0:15
تعداد بازدید : 1483

رییس جمهور در نشست خبری خود اعلام کرد:

اگر تلاش دولت نبود تمام شبکه های اجتماعی را قربانی می کردند

حسن روحانی رییس جمهور ایران روز دوشنبه گذشته در نشستی خبری با انتقاد از دستگیری برخی مدیران کانال های تلگرامی گفت: توسعه اینترنت و پیگیری شبکه ملی اطلاعات از افتخارات این دولت است.

فناوران- رییس جمهور در این نشست در پاسخ به سوالی درباره بازداشت تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی گفت: یکی از قول های این دولت این بوده که مردم آزادی را بهتر لمس و حس کنند. برخی می گویند اقتصاد باید حس شود در حالی که آزادی هم باید احساس شود. مردم بدانند که این کشور، کشوری براساس مردم سالار دینی است و کسی به دلیل حمایت از حزب یا جناحی نباید به زندان برود.او ادامه داد: برخی از شیوه های قوه قضاییه این است که به جای اینکه کسی را شنبه احضار کنند، پنجشنبه احضار می کنند تا به دلیل تعطیلات آن فرد حداقل دو روز در بازداشت باشد. برخی می گویند آب خنک خوردن در زندان مستحب است. در شب تعطیلات عده ای از جوانان دستگیر شدند. ما در همان زمان به وزرای کشور و اطلاعات دستور دادیم این مساله را پیگیری کنند، طبق اطلاعات وزیر اطلاعات این افراد جرمی مرتکب نشده اند و وزیر کشور هم نیز در حال پیگیری است و دولت نیز بعد از تعطیلات در نخستین روزهای کاری این موضوع را پیگیری می کرد و ما همچنان به وزیر کشور و اطلاعات و دادگستری دستور دادیم این موضوع را پیگیری کنند و نتیجه را اعلام کنند که این افراد به چه دلیل دستگیر و بازداشت شده اند.روحانی گفت: درباره بازداشت این افراد گزارش هایی به دست من رسیده که اگر تایید شود، حتما آن را به اطلاع مردم می رسانم.
 دولت، مانع فیلترینگ شبکه های اجتماعی
رییس جمهور همچنین در پاسخ به پرسشی درخصوص اقدامات فرهنگی دولت یازدهم و ارزیابی آن گفت: ما تلاش کردیم خانه های انجمنی که بسته شده بودند باز شوند، مجوز کتاب و فیلم راحت تر داده شود، یارانه اصحاب فرهنگ طبق وعده داده شده واریز شود، مجوز روزنامه و مجله راحت تر صادر شود و در دانشگاه ها فضای بازتری ایجاد شود که در مراسم ۱۶ آذر این فضای باز مشهود بود و در عین حال تلاش کردیم دانشجوی ستاره دار به تاریخ بپیوندد.
روحانی بیان کرد: مردم در مسایلی که می بینند مورد رضایت آنها نیست یا با آزادی فکر آنها منطبق نیست باید با صدای رسا بگویند که ناراضی اند. چون مردم صاحب کشور و حکومتند و مسایل امنیتی و اقتصادی هرچه که باشد، برای مردم است. ما با هیچ ابرقدرتی پیمانی نداریم و سرمایه ما مردم است. اگر تلاش رییس جمهور و دولت در این زمینه نبود، شما دیگر شبکه اجتماعی نمی دیدید که زنده باشد، همه را این وسط قربانی کرده بودند. امیدوارم این راه را تا نقطه ای که مورد مطلوب و رضایت مردم باشد، ادامه دهیم.

 آمارهای رییس جمهور از فاوا
روحانی گفت: در طول دولت یازدهم ، ۲۵ هزار روستا به اینترنت وصل شد و یکی از افتخارات دولت این است که مساله اینترنت را توسعه داده و شبکه ملی اطلاعات را پیگیری می کند.
 وی  ادامه داد: یکی از افتخارات دولت این است که با اینکه کیفیت را افزایش داده؛ ولی  قیمت ها را بالا نبرده است و یکی از افتخارات این دولت این است که امروز فضای  جامعه، خیابان ها، مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه ها کمتر امنیتی شده است و همه تلاش دولت ایجاد  فضاهای دوستی، محبت و برادری بوده است
روحانی گفت: از ابتدای سال به دولت گفتیم که امسال بالای 700 هزار شغل خالص داشته باشیم و البته مایلیم بیشتر از این مقدار باشد، اما ایجاد شغل پایدار کار ساده ای نیست و باید مردم، کارآفرینان و همه به میدان بیایند.
رییس جمهور با بیان آمار ارایه وام به حدود سه هزار شرکت دانش بنیان گفت: این سه هزار شرکت دانش بنیان،  نزدیک به 90 هزار اشتغال زایی و در سال گذشته، حدود 30 هزار میلیارد تومان درآمد زایی داشته اند.
روحانی بیان کرد: این رقم خوبی است و طبق آمار سال گذشته وزیر ارتباطات، 100 هزار شغل در فاوا به وجود آمده است که این رقم ها قابل ملاحظه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :