آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205622
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 0:18
تعداد بازدید : 1467

مدیرعامل شرکت زیرساخت اعلام کرد

کاهش دوباره قیمت اینترنت داخلی در سال جاری

معاون وزیر ارتباطات با اعلام برنامه ریزی برای کاهش مجدد پهنای باند اینترنت برای دسترسی به محتوای داخلی در شبکه ملی اطلاعات گفت: بازنگری در تعرفه های فعلی را در دستور کار داریم.


مهر- محمدجواد آذری جهرمی برنامه سال جاری را کاهش تعرفه بیشتر در حوزه پهنای باند ارتباطات داخلی، افزایش ظرفیت ها، بهینه سازی شبکه ملی اطلاعات و شبکه زیرساخت ارتباطی کشور عنوان کرد.
وی با بیان اینکه شعار امسال با بسترسازی شبکه ملی اطلاعات و زمینه سازی اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات تحقق می یابد، گفت: کاهش تعرفه پهنای باند برای مصرف خدمات بومی داخل کشور، باید به نحوی باشد که کاربران از محتوای داخلی و سرویس های بومی استفاده کنند تا زمینه ساز رشد اقتصادی شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: این موضوع سبب می شود سرویس های داخلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رونق بیشتری بگیرد و این مساله درنهایت زمینه ساز اشتغال در این بخش می شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تصمیمی درخصوص کاهش نرخ پهنای باند ارتباطات داخل کشور گفت: کاهش ۲۰درصدی تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای افزایش ترافیک داخلی در شبکه ملی اطلاعات طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اسفندماه نهایی شد و از اول فروردین ماه ۹۶ نیز اجرایی شده است.
وی ادامه داد: در همین حال برای حمایت از تولید محتوای بومی در داخل کشور، موضوع کاهش تعرفه را بار دیگر در دستور کار قرار می دهیم و در شهریورماه این تعرفه مجددا بازنگری خواهد شد.
آذری جهرمی میزان کاهش مجدد تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی را بنابر بررسی میزان توسعه بازار فاوای کشور و وضعیت بودجه شرکت ارتباطات زیرساخت دانست و گفت: در این زمینه با پیشنهاد شرکت ارتباطات زیرساخت، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصمیم گیری خواهد 
کرد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در واقع ما قصد داریم با کاهش تدریجی نرخ پهنای باند داخلی، سرویس های داخلی ارتباطات به سمتی بروند که اپراتورها دیگر از میزان ترافیک، هزینه ای از مشترک دریافت نکنند و تنها هزینه های مشترک در قبال سرویس و حق اشتراک آن
باشد.
معاون وزیر ارتباطات، رشد اقتصادی متناسب با محتوای بومی را ازجمله دلایل تصمیم برای بازنگری تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور عنوان کرد و گفت: تلاش براین است که خدمات بومی خوبی از سوی ارایه دهندگان محتوا و اپراتورهای ارایه دهنده خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات عرضه شود و درنهایت این خدمات با قیمت مناسب به مصرف کننده نهایی برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :