آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205626
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 0:27
تعداد بازدید : 1367

نهادهای حکومتی به تنهایی نمی توانند امنیت مجازی را تامین کنند

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه امنیت در فضای مجازی بسیار مهم تر از امنیت در فضای حقیقی است، بر لزوم حراست دستگاه ها و سازمان های حکومتی از درگاه های اطلاعاتی شان تاکید کرد.


مرکز افتای ریاست جمهوری- ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) استان اصفهان گفت: امنیت فضای مجازی مهم تر از فضای حقیقی است؛ چرا که فضای مجازی روز به روز در حال توسعه است.وی با بیان اینکه نهادهای حکومتی به تنهایی نمی توانند امنیت را در فضای مجازی برای مردم ایجاد کنند، افزود: باید همه موسسات، دستگاه ها و تشکل ها که در فضای مجازی شکل می گیرند، امنیت خود را نیز تامین کنند و در این راستا باید از فناوری اطلاعات برای حراست از درگاه اطلاعاتی در سازمان ها حراست شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه فضای مجازی ظرفیت اشتغال بالایی دارد و صنعت افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) یکی از این ظرفیت هاست، گفت: امنیت یک مقوله یکپارچه است و باید وحدت فرماندهی داشته باشد و در این خصوص مرکز مدیریت راهبردی افتا می تواند وحدت مدیریت و هدایت این حوزه را بر عهده بگیرد.
در مراسم افتتاح مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) استان اصفهان، رسول زرگرپور استاندار این استان گفت: اصفهان از یک طرف معین استان تهران است و به همین دلیل نیز محل استقرار مرکزیت سازمان های مختلف است و از طرف دیگر هم این استان در بسیاری از حوزه ها از نظر تاثیرگذاری و بعد ملی بعد از استان تهران قرار دارد.
وی با بیان اینکه اصفهان در بخش صنعتی و دانشگاهی جایگاه بالایی دارد، گفت: این موارد در کنار وجود مراکز هسته ای در اصفهان باعث می شود که امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات بسیار جدی مورد توجه قرار گیرد و به همین دلیل تمام زیرساخت های استقرار دولت الکترونیکی در اصفهان صورت گرفته که امیدواریم به عنوان نخستین استان کشور شاهد استقرار کامل دولت الکترونیکی در این استان باشیم.
زرگرپور افزود: این استان در بحث اشتغال با مشکلاتی مواجه است و اینکه بتوانیم در کنار حفظ مسایل امنیتی فناوری اطلاعات در این حوزه ایجاد اشتغال کنیم، بسیار مهم خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :