آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205628
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 0:32
تعداد بازدید : 816

مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین های ایران برگزار شد

مراسم اختتامیه دومین دوره المپیاد تکنسین های ایران روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد.


فناوران- در این مراسم که مدیران شرکت سامسونگ ایران، روسای سازمان فنی وحرفه ای و جمعی از شرکت کنندگان المپیاد حضور داشتند، از نفرات برتر دومین المپیاد تکنسین های ایران تجلیل شد.
دومین المپیاد تکنسین های ایران همانند دوره گذشته  با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان فنی وحرفه ای در دو مرحله نظری و عملی و در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار شد. این المپیاد در اوایل دی ماه ۹۵ با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. 
در مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین های ایران با اهدای جوایزی از نفرات برتر تقدیر شد. نفرات اول تا سوم هر گرایش به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی دریافت کردند. همچنین ۱۲ تکنسین برتر این المپیاد برای کسب تجربیات بیشتر و آشنایی با فضای رقابت های جهانی به عنوان بازدیدکننده به چهل وچهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت اعزام خواهند شد که سال ۲۰۱۷ در ابوظبی امارات برگزار می شود.
بام سوک هانگ، مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس در مراسم اختتامیه ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری دومین دوره المپیاد تکنسین های ایران از اشتغال و مهارت آموزی جوانان به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت های مسوولیت اجتماعی سامسونگ یاد 
کرد. 
به گفته هانگ، اشتغال و به خصوص اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از دغدغه های جدی کشورهای در حال توسعه است. از همین رو سامسونگ بر یادگیری مهارت های فنی توسط جوانان تاکید فراوانی دارد که راه اندازی آکادمی سامسونگ یکی از نشانه های توجه این شرکت به همین موضوع
است.
اصغر نوراله زاده، رییس صندوق کارآفرینی امید ریاست جمهوری با حضور در مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین های ایران حمایت این صندوق از نفرات برتر المپیاد را اعلام کرد. 
به گفته نوراله زاده، صندوق کارآفرینی امید ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه به ۴۰ نفر برتر المپیاد تکنسین ها پرداخت می کند.
در ادامه این مراسم فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت های اجتماعی سامسونگ اطلاعاتی را درباره روند برگزاری دومین المپیاد تکنسین های ایران ارایه کرد. 
فرضی با بیان رشد کمی شرکت کنندگان در این دوره از المپیاد تکنسین های ایران، افزایش سطح کیفی مسابقات و همینطور جوایز را به عنوان دیگر نکته های متمایز این دوره نسبت به دوره اول این المپیاد برشمرد.
وی با بیان اعزام نفرات برتر المپیاد به مسابقات جهانی مهارت در امارات گفت: مسابقات جهانی مهارت که از سال ۱۹۵۰ آغاز شده است، بزرگ ترین رویداد مهارتی جهان است که هر دو سال یک بار با حمایت شرکت های بزرگ جهان برگزار می شود. بر این اساس تصمیم گرفتیم برای آشنایی بیشتر تکنسین های برتر با فضای رقابت های جهانی و گفت وگو با همکاران خارجی خود آنها را به عنوان ناظر راهی مسابقات جهانی ابوظبی کنیم. ضمن اینکه در نظر داریم تا با همکاری سازمان فنی وحرفه ای برای سال های آینده شرکت کننده هایی را از جمع نفرات برتر المپیاد در مسابقات جهانی مهارت داشته 
باشیم.
فرضی از آکادمی مهندسی سامسونگ به عنوان یکی از بهترین فعالیت های این شرکت در بخش مسوولیت های اجتماعی حوزه اشتغال یاد کرد که توانسته در مدت زمانی کوتاه ثمرات بسیاری داشته باشد.
محمد امین سازگارنژاد، معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در سخنرانی خود از سامسونگ به عنوان برندی نام برد که توانسته نقش موثری در بازار کار و تجارت ایران ایفا کند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره المپیاد تکنسین های ایران گفت: این المپیاد می تواند الگویی مناسب برای سایر موسسات و برندها باشد تا با توسعه و رشد مهارت نیروی انسانی فردایی بهتر را برای کشور بسازند.
در پایان این مراسم ضمن اهدای جوایز به نفرات برتر از برگزار کنندگان و مجریان المپیاد تکنسین های ایران تقدیر و تشکر به عمل آمد.
دومین المپیاد تکنسین های ایران با معرفی ۱۲ تکنسین برتر در ۴ رشته به کار خود پایان داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :