fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 205668
  تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 10:45
  تعداد بازدید : 534

  اسپیکرهای حرفه ای، بازار سیستم های پخش را به رکود کشیدند

  بازار خرید و فروش سیستم های صوتی خانگی در سال های اخیر به شدت بی رونق شده و هر سال که می گذرد، میزان مخاطبان این کالا کاهش می یابد.

  فناوران- به گفته کارشناسان، ورود فناوری های جدید روی این بازار به شدت تاثیر گذاشته و موجب حذف این کالا از خانه کاربران شده است. رشد عرضه اسپیکرهای حرفه ای و کم حجم با برندهایی چون لاجیتک، A4TECH  و از این قبیل موجب شده است که توجه خریداران به سمت این کالاها جلب و بازار سیستم های صوتی خانگی نظیر دستگاه های ضبط و پخش خانگی و سینماهای خانگی افت کند.
  شروقی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این باره می گوید: تا پیش از این تصور می شد که ورود سیستم های سینمای خانگی موجب شده بازار سیستم های صوتی که همان دستگاه ضبط و پخش صداست، راکد شود؛ اما در حال حاضر سینما خانگی ها هم مخاطبی ندارند و اسپیکرهای حرفه ای و پرقدرت که در بیشتر موارد ابعاد کوچکی دارند، به خوبی عرصه را بر سایر دستگاه ها تنگ کرده اند.
  وی با بیان اینکه بازار دستگاه های ضبط و پخش صدا تخصصی و سفارشی شده است، می گوید: در حال حاضر این بازار مخاطبانی خاص دارد و بیشتر کالاهای این حوزه به صورت سفارشی وارد بازار می شوند.
  فعالان بازار همچنین در باره تجهیزات جانبی این سیستم ها می گویند: بازار تجهیزات جانبی هم رونق چندانی ندارد و این کالا سفارشی تر از بازار کالاهایی نظیر دستگاه های ضبط و پخش صداست؛ چرا که برخی از تجهیزات قیمتی به مراتب گران تر از سیستم های صوتی دارند. آنها درباره روند قیمت کالاهای این حوزه هم گفتند: قیمت ها براساس نرخ روز دلار آزاد محاسبه می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :