آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205682
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 11:15
تعداد بازدید : 1361

سه گجت موبایلی برای گربه ها

گربه ها حیوانات خانگی کم دردسری هستند. با این وجود مخترعان این موجودات دوست داشتنی را فراموش نکرده اند. این روزها بازار محصولات هوشمند دیجیتال مخصوص گربه ها رونق زیادی دارد، از اسباب بازی و دوربین گرفته تا ابزارهای اولیه مانند ظرف غذا و ظرف خاک، حالا همگی به صورت الکتریکی طراحی شده اند. اما آیا واقعا این وسایل به درد بخور هستند؟ در ادامه به سه نمونه از گجت های طراحی شده برای گربه ها اشاره می کنیم.

 دوربین Motorola Scount 85 
Scount 85 دوربین فیلم برداری 720p  است که به صاحب حیوان خانگی کمک می کند تا با استفاده از برنامه  مخصوص، حیوان خود را تحت نظر داشته باشد. از قابلیت های جالب این محصول می توان به امکان برقراری مکالمه دو سویه اشاره کرد که می توان برای ارتباط با حیوان خانگی استفاده کرد. تنها نقطه ضعفی که این دستگاه دارد این است که به دلیل حرکات سریع گربه ها، بعضی اوقات از فیلم گرفتن آنها ناتوان است. این دستگاه برای افرادی که مشغله های زیادی دارند و حیوان خود را مدت زمان زیادی در خانه تنها می گذارند، می تواند گزینه مناسبی باشد.

 دوربین Petcube Play  
 دوربین 3.1 اینچی Petcube، نسخه سرگرم کننده تر و البته گران تر دوربین موتورولا است. گزینه «بازی» این دستگاه، لیزر آن را فعال می کند که از طریق گوشی هوشمند، از راه دور کنترل می شود و گربه را تشویق به بازی می کند. در این دستگاه دوربین، بلندگو، میکروفن و لیزر بازی طراحی شده و همچنین کاربر می تواند عکس و فیلم حیوان خانگی خود را در حین بازی ضبط کند و آنها را به اشتراک بگذارد.

 دستگاه ردیاب TabCat Bundle  
 TabCat یک دستگاه ردیاب خانگی است و پلاک کوچکی دارد که به قلاده گربه متصل می شود و از طریق فرکانس رادیویی ارتباط برقرار می کند. پلاک کوچک این دستگاه همچنین می تواند در تاریکی روشن شود و جای گربه را به صاحب آن نشان دهد. این دستگاه می تواند گربه را تا شعاع 122 متری از خانه، ردیابی کند.
 منبع: آی تی ایران
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :