آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205683
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1396 11:17
تعداد بازدید : 1256

اپل متخصص طراحی پردازنده گرافیکی استخدام می کند

پس از اعلام طراحی پردازنده گرافیکی اختصاصی از سوی اپل و استقلال از Imagination Technologies، حال اپل در پی جذب متخصصان این حوزه است.


زومیت- چندی پیش اپل اعلام کرد که دیگر با Imagination Technologies همکاری نخواهد کرد و سعی دارد معماری اختصاصی خود را برای پردازنده گرافیکی مورد استفاده در آیفون ها و آیپد هایش استفاده کند و در نتیجه پردازنده  گرافیکی اختصاصی خود را برای محصولاتش توسعه دهد. 
حال اپل در بریتانیا اقدام به آگهی جذب نیرو کرده تا متخصصانی برای توسعه پردازنده گرافیکی استخدام کنند.
بر اساس اطلاعات ارائه شده، اپل به منظور جذب بیش از ۱۲ مهندس سخت افزار برای کار در شهر لندن، آگهی استخدام منتشر کرده است. 
تلگراف با کنکاش در این خصوص به این نکته اشاره کرده که اپل در نظر دارد افراد استخدام شده را در دفتر طراحی لندن خود به کار بگمارد. 
تلگراف استخدام نیروهای جدید را مرتبط با طراحی پردازنده گرافیکی اختصاصی برای این کمپانی خوانده است.اپل در تشریح وظایف افرادی که به استخدام این کمپانی درخواهند آمد، اعلام کرده است که متقاضیان باید دانش کافی برای کار روی معماری، ویژگی ها، طراحی پردازنده گرافیکی از ایده اولیه تا پیاده سازی روی سیلیکون داشته باشند. اغلب افرادی که اپل در پی استخدام آن ها است، باید تخصص کافی در مورد طراحی و توسعه جنبه های مختلف یک پردازنده گرافیکی داشته باشند.ایمجینیشن در پاسخ به اخبار منتشرشده در رابطه با قطع همکاری با اپل، اعلام کرده که کنار گذاشتن معماری این کمپانی  توسط اپل بسیار سخت است؛ چراکه اپل نمی تواند معماری پردازنده گرافیکی خود را به یک باره تغییر دهد. 
ایمجینیشن یک کمپانی بریتانیایی است که خود به صورت مستقیم به تولید تراشه اشتغال ندارد و در واقع گواهی استفاده از معماری خود را در اختیار سایر کمپانی ها قرار می دهد. 
ایمجینیشن وابستگی بسیار زیادی به همکاری با اپل دارد؛ به طوری که بیش از نصف درآمد این کمپانی حاصل از دریافت حق استفاده از معماری این کمپانی توسط اپل در آیفون و آیپد است.
به اعتقاد کارشناسان، اپل با طراحی پردازنده گرافیکی اختصاصی خود، استقلال بیشتری پیدا می کند و وابستگی خود را به سایر کمپانی ها بیش از پیش کاهش می دهد. اپل در حاضر طراحی پردازنده سری A را در دست دارد و با در اختیار داشتن پروسه طراحی پردازنده ی گرافیکی سری A، دست بازتری برای ایجاد امکانات جدید خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :