آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 205749
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1396 11:3
تعداد بازدید : 1157

جزییات جدید از اتهام ادمین های بازداشت شده شبکه های اجتماعی

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با اتهام ادمین های بازداشت شده شبکه های اجتماعی گفت: برخی از این افراد به اتهام مسایل ضد امنیتی و بعضی هم علاوه بر مسایل ضد امنیتی به دلیل ارتکاب به جرایم خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن دستگیر شده اند و بر اساس گزارشات رسمی این مطالب در پرونده های ایشان مطرح شده است.

میزان - محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در بحث دستگیری ادمین های شبکه های اجتماعی، رییس جمهور در نشست خبری اخیر خود به نقل از وزیر اطلاعات بیان کردند که این افراد جرمی را مرتکب نشده اند، در رابطه با جرم این افراد و نحوه دستگیری آن ها توضیح دهید، اظهار کرد: برخی از این افراد به اتهام مسایل ضد امنیتی و بعضی هم علاوه بر مسایل ضد امنیتی به دلیل ارتکاب به جرایم خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن دستگیر شده اند و بر اساس گزارشات رسمی این مطالب در پرونده های ایشان مطرح شده است.
وی افزود: دادستان طبق موازین قانونی نسبت به دستگیری این افراد اقدام کرده است و تعدادی از این افراد بازداشت هستند و در مرحله رسیدگی دادسرایی است.
معاون اول دستگاه قضا ادامه داد: علی القاعده جناب آقای رییس جمهور که اطلاعات حقوقی دارند، می دانند مرجع صالح برای اینکه کسی مرتکب جرم شده است یا نه وزیر اطلاعات نیست. یک زمانی بنده هم وزیر اطلاعات بودم و لذا مرجع صالح به عنوان اینکه بگوید کسی مجرم است یا نیست، وزیر اطلاعات نیست.
محسنی اژه ای گفت: در خصوص این پرونده خاص مطالبی درباره خود وزیر اطلاعات مطرح است که طبعا حتی ایشان نمی تواند در این پرونده اظهارنظر کند و گزارشی تهیه کند.
وی ادامه داد: در هر صورت اتهام این افراد مسایل ضد امنیتی است و بعضی از آن ها نیز به اتهام انتشار مطالب مستهجن و خلاف عفت عمومی بازداشت هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :